Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Залучення працівника до роботи у вихідний день

Залучення працівника до роботи у вихідний день

09.07.2021

Наприклад, виникла потреба у вихідний день розмитнити, відвантажити товар та підписувати відповідні документи. Для цього необхідно залучити керівника чи іншого працівника до роботи у вихідний (субота чи неділя) на кілька годин. Залучення працівників до роботи у вихідні дні є виключення, а не правило. З огляду на п.2 ст.71 КЗпП це допускається у виняткових випадках, серед яких: виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів чи виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення. Отже, таке залучення можна вважати правомірним.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за наказом керівника, у якому зазначається підстава для залучення, П.І.Б. працівника та вид компенсації за таку роботу. Відповідно до ч. 3 ст. 107 КЗпП робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі. На практиці цей «інший день відпочинку» зазвичай називають відгулом, хоча трудове законодавство не надає визначення цього терміну. Якщо працівникові надається відгул, то в наказі доцільно вказати, коли працівник відпочиватиме.

Якщо сторони виберуть грошову компенсацію, оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами ст. 107 КЗпП, Працівникам, які одержують місячний оклад, оплата за роботу у вихідний день проводиться – у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу або в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.
Зверніть увагу, що вихід працівника на роботу у вихідний день за власним бажанням (без виняткових обставин і видання наказу про залучення його до роботи в такий день) не компенсується.

Останні новини

Так, має. В пп. 169.2.3 ПКУ наведено кінцевий перелік доходів фізичних осіб, до яких податкова соціальна пільга...
03.10.2023
Згадаємо, що  пп. 169.1 ПКУ дає право найманому працівнику на зменшення загального місячного оподатковуваного...
02.10.2023
Ні, в цьому не має потреби. Таке пояснення дає ДПСУ у ЗІР, 103.08.03 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=27508. Чи завжди це...
01.10.2023
У рядку 1 «найменування СГ» фіскального чека поряд з прізвищем, ім’ям та по батькові ФО відсутня абревіатура...
25.09.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.