Після закінчення граничного строку звітування виявили, що не показали в Д1 відомості про працівника, забулися про відпустку без збереження зарплати. Звісно, треба виправитися.
Для цього, насамперед ідемо до розділу V Порядку № 4. Саме тут визначений механізм виправлення помилок, залежно від їх змісту:
виправляйте залежно від типу помилки:
- несумові «Уточнюючим» податковим розрахунком;
- сумові «Уточнюючий» податковим розрахунком або поточним типу «Звітний» за наступні звітні періоди.
Якщо не показали відомості про працівника, який цілий місяць перебував у відпустці без збереження зарплати в Д1 — це не сумова помилка. Адже у працівника немає бази нарахування та суми ЄСВ за відповідний місяць минулого звітного періоду.
Щоб відкоригувати несумові помилки у Д1, за яким сплив граничний строк звітування, з огляду на Порядок № 4, має подаватися Податковий розрахунок типу «Уточнюючий» з ознакою «0» в графі 25 « 0» — щоб увести «загублений» рядок.
Але на практиці цей фокус не проходить. Програмне забезпечення не пропускає одностороннє додавання без вилучення.
Таким чином, якщо страхувальником вчасно не були внесені відомості про застрахованих осіб, то таке збільшення проводиться в Д 1 з типом «Уточнюючий» з КТН 2 (абз.6 п. 6 розд. V Порядку № 4).
Відповідно, якщо виникає потреба прибрати відомості по застрахованій особі, не пов’язані із реквізитною частиною, то для цього застосовується КТН 3.