Майже за два роки ми опанували пропорційний розподіл премій при обчисленні середнього заробітку для оплати відрядження за постановою КМУ № 100.
А якщо в розрахунковому періоді було відрядження, оплачене за середнім заробітком?
Відповідно до абз. 2 п. 4 постанови КМУ № 100 при обчисленні середньої зарплати за останні два місяці, зокрема, не враховують виплати за час, протягом якого зберігають середній заробіток працівника (за час виконання державних і громадських обов’язків, щорічної і додаткової відпусток, відрядження тощо) та допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.
Отже, якщо ж у розрахунковому періоді для оплати часу відрядження є дні відрядження, які оплачені за середнім заробітком, тоді період, коли за працівником зберігалась середня зарплата, виключають із розрахункового періоду.
А як бути, якщо річна премія за попередній рік розподілена на місяць, в якому працівник був у відрядженні і яке оплачене за середнім заробітком?
Відповідь на це питання міститься у листі Мінекономіки від 08.11.2021 р. № 4711-06/53532-07. Оскільки дні відрядження, оплачені за середнім заробітком, не враховують при обчисленні середньої зарплати за два місяці, то і суму премії, яка припадає на ці дні, також не враховують при визначенні частини премії, яку відносять до заробітку місяців розрахункового періоду. А отже, маємо іще раз розподілити вже розподілене.