Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Працівник звільнився через Держцентрзайнятості: дії роботодавця

Працівник звільнився через Держцентрзайнятості: дії роботодавця

13.06.2022

Роботодавець отримав повідомлення від ДЦЗ про звільнення працівника. Що це таке та як виплатити розрахункові такому працівнику та надати копію наказу  про звільнення у разі відсутності такого працівника та відсутності з ним зв’язку ?

Це нова процедура, запроваджена з 07.05.2022 року ЗУ від 21.04.2022р. № 2220-IX. На час дії воєнного стану спрощено процедуру реєстрації безробітними  внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Припинити трудовий договір такі особи можуть в односторонньому порядку, без подачі заяви роботодавцю. Для цього потрібно подати до ДЦЗ заяву на ім’я роботодавця. Зі свого боку ДЦЗ має повідомити про це роботодавця, ПФУ та територіальний орган ДПС (будь-яким засобом комунікації). Датою звільнення працівника вважатиметься наступний день після подання заяви про звільнення до ДЦЗ.

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від роботодавця, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. Це пряма норма ст.116 КЗпП.

Отже, із виплатою остаточного розрахунку більш – менш зрозуміло. Якщо працівник відсутній на роботі у день звільнення і з ним не має зв’язку, то:

  • якщо зарплата такому працівнику виплачувалась на ПК, то і остаточний розрахунок при звільненні має бути перерахований у день звільнення за реквізитами такої ПК;
  • можна чекати вимоги такого працівника про розрахунок і на наступний день провести оплату.

Щодо останнього варіанту,  треба проконтролювати, аби в табелі обліку робочого часу працівника на момент звільнення  було зазначено «НЗ».

З копією наказу про звільнення складніше. Незалежно від підстави звільнення КЗпП зобов’язує роботодавця в день звільнення видати працівнику копію наказу про звільнення (ч. 1 ст. 47 КЗпП). А тому підготуйте копію наказу про звільнення та  супровідний лист на  її відправлення. Інше питання – куди відправляти?  Зазвичай, в такій ситуації копія наказу про звільнення відправлялась поштою рекомендованим листом з описом вкладення та позначкою «Вручити особисто». На оригіналі наказу проставлялась відмітка, що копію наказу надіслана поштою із  реквізитами листа.

Якщо мова ідеться про ВПО, яка при цьому іще і зареєструвалась як безробітна, то скоріш за все треба тримати зв’язок  з ДЦЗ.

Останні новини

🚀 Лінійка інтеграцій ПРРО Cashalot постійно розширюється для вашої зручності та ефективності! 📣 Сьогодні ми...
09.10.2024
ПРРО, Cashalot, Сота Каса
Маємо для вас чудову новину! Відтепер ПРРО “СОТА Каса” — це ПРРО без обмежень. В останньому оновленні...
26.09.2024
Сучасні технології відкривають нові можливості для бізнесу! В еру безконтактних платежів особливо важливо...
19.09.2024
ПРРО Cashalot постійно вдосконалюється і стає ще більш мультифункціональним. 🤗 І зараз ми презентуємо нову...
04.09.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.