Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Домедична підготовка працівників: як бути з ПДФО та військовим збором?

Домедична підготовка працівників: як бути з ПДФО та військовим збором?

06.06.2023

Реалії сьогодення потребують від звичайних громадян навичок та вмінь у наданні домедичної допомоги.  Мова саме про допомогу при невідкладних станах, яку надають люди без медичної освіти до прибуття лікарів.

Якщо роботодавець має бажання провести таке навчання для своїх працівників, то звісно виникає питання персоніфікації та оподаткування.

1. Аргументація навчання, нормативне підґрунтя

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України від 14.10.1992р. № 2694-XII «Про охорону праці»  працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.

Крім того, за  п. 6.1 Типового положення  про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005р. № 15 працівники, під час прийняття на роботу та періодично, повинні проходити на підприємстві інструктажі з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих.

Порядки надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах затверджені наказом МОЗ від 09.03.2022р. № 441.

2. Форма проведення навчання

Як правило,  такий захід оформлюють як надання інформаційно-консультаційних послуг. При цьому із виконавцем (надавачем послуг) укладають відповідний договір, а за результатами навчань складають акт наданих послуг. Це може бути цивільно – правовий договір із фізособою або цивільно – правовий договір із ФОП.

3. Оподаткування

Якщо навчання оформлено як інформаційно-консультаційні послуги та за умовами договору отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є роботодавець, інтереси якої представляє працівник  чи працівники, то сума сплачена роботодавцем за участь у семінарі не є доходом такого працівника та об’єктом оподаткування ПДФО. ЗІР, категорія 103.04 – https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=12830. Отже, в такому разі не виникає персоніфікований дохід та не утримуються ПДФО/військовий збір.

Останні новини

На ринку України зараз представлено багато різних пристроїв 3 в 1 на базі Android, але одним з найпоширеніших є...
20.02.2024
Мобільні POS-термінали 3 в 1 — це сучасні пристрої, які дозволяють приймати безготівкові платежі, реєструвати...
20.02.2024
📣 Шановні клієнти, будьте обачні, адже сьогодні помічено масову розсилку електронних листів, в яких...
14.02.2024
Шановні клієнти, повідомляємо вам, що з 12.02.2024 розробник ПЗ M.E.Doc, ЕЦП, CloudKey, Сота підвищує тарифи! Будь ласка,...
08.02.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.