Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Чи може сумісник підписувати документи як працівник іншого підприємства?

Чи може сумісник підписувати документи як працівник іншого підприємства?

23.09.2021

Особа працює одночасно на двох підприємствах: на першому – за основним місцем та на другому – за сумісництвом.  В обох – в режимі неповного робочого часу. За посадовими обов’язками на обох підприємствах  працівник видає – отримує товар,  є матеріально – відповідальною особою. А отже виникає сумнів –  чи може одна й та сама особа (працівник)  підписувати накладні на видачу товару у  підприємстві №1 (за основним місцем роботи) й отримувати товар на підриємстві №2 (сумісництво)? Чи буде такий документ належним підтвердженням господарської операції?

Так, буде. Жодних обмежень чи особливих вимог для підписання первинних документів особою залежно від того, працює вона за основним місцем роботи чи за сумісництвом, чинне законодавство не встановлює. Підписувати первинку може одна й та сама особа від імені різних підприємств (за основним місцем роботи і за сумісництвом) за умови, що керівництво відповідного підприємства надало їй таке право. Тож, обидва підприємства мають наділити таку особу відповідними повноваженнями.

Підприємства на власний розсуд визначають права працівників підписувати бухгалтерські документи, що прямо передбачено п. 5 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.  Перелік осіб, які мають право підписувати первинні документи і давати дозволи на проведення господарських операцій, пов’язаних із відпуском (витрачанням) коштів і документів, ТМЦ, нематеріальних активів та іншого майна, затверджує безпосередньо керівник підприємства . Так визначено у п. 2.13  Наказу МФУ від 24.05.1995 № 88 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку». Головне, щоб документ підписала особа, яка на  те уповноважена і яку можна ідентифікувати.

Останні новини

Якщо така відпустка збігається з виходом у відпустку по вагітності та пологах, допомога по вагітності та...
18.01.2023
З 5 січня 2023 року діє постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення...
17.01.2023
Продовження дію карантину через COVID-19 Уряд продовжив дію карантину через COVID-19 до 30 квітня 2023 року (Постанова...
13.01.2023
З 1 січня 2023 року діє оновлений порядок обчислення середнього заробітку для оплати лікарняних (Постанова КМУ...
12.01.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.