Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Як підтвердити неможливість звітування та сплати податків підприємству, що знаходиться на тимчасово окуповані території?

Як підтвердити неможливість звітування та сплати податків підприємству, що знаходиться на тимчасово окуповані території?

14.09.2022

Проаналізувавши норми наказу МФУ від 29.07.2022 р.№225 спробуємо «підібрати» оптимальну підставу не можливості виконувати податковий обов’язок  маленькому підприємству, приміром з Херсона, де працює один директор, який виїхав на іншу, більш безпечну територію України.

Ідемо від гіршого – офіс зруйнований, документи знищені. Чи можна йти цією підставою. На сьогодні – ні. Адже місто ще не звільнено, а отже зібрати необхідні підтвердні документи (заява в поліцію, акт про надзвичайну подію, інвентаризаційний опис, протокол інвентаризаційної комісії, акт що засвідчує факт пожежі, складений відповідно до вимог п. 7 постанови КМУ від 26.12.2003 р. № 2030 за участю працівників ДСНС) не є можливим.

Відсутність у платника податків інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, збори, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову та фінансову звітність. Підстава проблемна. Навіть якщо у підприємства залишився один директор, а всі бухгалтери, економісти звільнилися, призупинили трудові відносини, то тоді бухгалтерський облік має вести сам директор, адже є ч. 3 ст. 8 та абз. 5 ч. 4 ст. 8 Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999р. № 996. А якщо немає й директора, то за тим же законом це має робити власник.

Оптимальна в цій ситуації підстава – неможливість використати чи вивезти документи, комп’ютерне та інше обладнання внаслідок ведення бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ. Для цього треба діяти за настановами п. 69.28 підроз. 10 розл. ХХ ПКУ, а саме подати повідомлення про неможливості їх вивезення з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями РФ. Повідомлення у довільній формі із максимальною деталізацією переліку документів. За місяць податкова має винести рішення. Але важливо наявність самого прийнятого повідомлення.

Якщо є найнятий персонал, доцільно надати копію наказу підприємства про призупинення роботи підприємства та його працівників або встановлення простою в роботі підприємства, викликане обставинами непереборної сили (із зазначенням дати початку і закінчення такого призупинення (за можливості).

Останні новини

Якщо така відпустка збігається з виходом у відпустку по вагітності та пологах, допомога по вагітності та...
18.01.2023
З 5 січня 2023 року діє постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення...
17.01.2023
Продовження дію карантину через COVID-19 Уряд продовжив дію карантину через COVID-19 до 30 квітня 2023 року (Постанова...
13.01.2023
З 1 січня 2023 року діє оновлений порядок обчислення середнього заробітку для оплати лікарняних (Постанова КМУ...
12.01.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.