Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Чи всі зобов'язані використовувати токени?

Чи всі зобов’язані використовувати токени?

20.04.2019
Починаючи з 16.04.2019 р., в контролюючих органах включена перевірка наявності позначки про зберігання Кеп підписанта на захищеному носії ключової інформації. Інформація щодо зберігання особистого ключа в засобі кваліфікованого електронного підпису або печатки міститься в сертифікаті.

Закон України “про електронні довірчі послуги” (далі – Закон) набрав чинності 07.11.2018 р.. Згідно ст. 18 цього Закону кваліфікований електронний підпис або печатка вважається пройшла перевірку і підтвердженою, якщо при перевірці за допомогою кваліфікованого сертифікату електронного підпису або печатки отримано підтвердження того, що особистий ключ, який належить передплатнику або творцеві електронної печатки, що зберігається в засобі кваліфікованої електронного підпису або печатки.

Хто зобов’язаний використовувати захищені носії?

Важливо! На підставі вищевказаної норми всім власникам кваліфікованої електронного підпису (КЕП) необхідно використовувати захищені носії ключової інформації для забезпечення надійного зберігання власних КЕП.

Обов’язковість використання захищених носіїв у своїй діяльності нотаріусами та державними реєстраторами регламентовано ст. 17 Закону.

Органи державної влади, місцевого самоврядування та підприємства державної форми власності зобов’язані зберігати КЕП (ЕП) виключно на захищених носіях відповідно до п. 4 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 07.11.2018 р. № 749.

Починаючи з 16.04.2019 р., в контролюючих органах включена перевірка наявності позначки про зберігання Кеп підписанта на захищеному носії ключової інформації. Інформація щодо зберігання особистого ключа в засобі кваліфікованого електронного підпису або печатки міститься в сертифікаті. Якщо документ надійшов від передплатника до контролюючого органу з Кеп, яка не зберігається на токені, такому підписанту надходять квитанції про обробку його документів та звітування з попередженням. На сьогодні це попередження ніяк не впливає на прийняття та обробку електронної звітності. Мета цього попередження – заздалегідь повідомити всіх про необхідність надалі використовувати захищені носії особистих ключів.

Рекомендуємо вже зараз подбати про запис ваших Кеп на захищені носії! Їх використання набагато безпечніше, ніж зберігання ключів у файлах. Тому з введенням обов’язкової вимоги використання захищених носіїв для органів державної влади і перевірка інших одночасно скасовується обмеження на використання КЕП (ЕП) для укладення договорів на суму понад 1 млн. грн.

Останні новини

ПРРО Cashalot постійно вдосконалюється і стає ще більш мультифункціональним. 🤗 І зараз ми презентуємо нову...
04.09.2024
З 1 серпня по 31 жовтня усі нові користувачі програмної каси Cashalot мають можливість безплатно отримати доступ...
02.08.2024
Хочемо представити вам новий модуль «Створення податкових  накладних на основі чеків», що з’явився в...
12.05.2024
Хороші новини — Cashalot розширює можливості мобільного застосунку ПРРО Завдяки новій інтеграції ПРРО Cashalot із...
29.04.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.