Час від часу податківці акцентують увагу на необхідності застосування РРО/ПРРО у разі інтернет – торгівлі. Звісно, застосування РРО/ПРРО в Інтернет-магазинах залежить від того, у якій формі проводяться грошові операції: безготівковій чи готівковій.
Якщо проаналізувати останню консультацію з цього питання, яку розміщено 02.11.2022р. на сторінці Кременчуцької ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області, інтернет-магазин не зобов’язаний використовувати РРО, коли грошові операції проводяться лише у безготівковій формі:
1) Товар оплачується переводом з розрахункового рахунку покупця на розрахунковий рахунок Інтернет-магазину. Наприклад, оплата через номер IBAN.
2) Товар оплачується через касу банку, переводом на розрахунковий рахунок магазину. Незважаючи на використання готівки, така операція вважається безготівковою.
3) Товар оплачується через банківський термінал самообслуговування. Такі термінали можна часто зустріти у відділеннях банку та за їх межами. Не варто плутати з POS-терміналами, які обслуговуються касирами.
4) Якщо товар передає кур’єр поштової служби й сам приймає оплату, фіскальний чек видає він.
5) Відсутнє місце здійснення розрахунку. Якщо Інтернет-магазин займається продажем товарів або послуг, які передаються покупцю через Інтернет, РРО/ПРРО не застосовується. Це можуть бути послуги зі створення дизайну, продаж програм або додатків тощо.
Але, якщо ви створите, наприклад, макет банеру а потім роздрукуєте його та передасте покупцю – застосування РРО/ПРРО є обов’язковим.
В усіх інших випадках, коли розрахункові операції не вважаються безготівковими, РРО обов’язкове.