Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Працівник звільнився через Держцентрзайнятості: дії роботодавця

Працівник звільнився через Держцентрзайнятості: дії роботодавця

13.06.2022

Роботодавець отримав повідомлення від ДЦЗ про звільнення працівника. Що це таке та як виплатити розрахункові такому працівнику та надати копію наказу  про звільнення у разі відсутності такого працівника та відсутності з ним зв’язку ?

Це нова процедура, запроваджена з 07.05.2022 року ЗУ від 21.04.2022р. № 2220-IX. На час дії воєнного стану спрощено процедуру реєстрації безробітними  внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Припинити трудовий договір такі особи можуть в односторонньому порядку, без подачі заяви роботодавцю. Для цього потрібно подати до ДЦЗ заяву на ім’я роботодавця. Зі свого боку ДЦЗ має повідомити про це роботодавця, ПФУ та територіальний орган ДПС (будь-яким засобом комунікації). Датою звільнення працівника вважатиметься наступний день після подання заяви про звільнення до ДЦЗ.

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від роботодавця, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. Це пряма норма ст.116 КЗпП.

Отже, із виплатою остаточного розрахунку більш – менш зрозуміло. Якщо працівник відсутній на роботі у день звільнення і з ним не має зв’язку, то:

  • якщо зарплата такому працівнику виплачувалась на ПК, то і остаточний розрахунок при звільненні має бути перерахований у день звільнення за реквізитами такої ПК;
  • можна чекати вимоги такого працівника про розрахунок і на наступний день провести оплату.

Щодо останнього варіанту,  треба проконтролювати, аби в табелі обліку робочого часу працівника на момент звільнення  було зазначено «НЗ».

З копією наказу про звільнення складніше. Незалежно від підстави звільнення КЗпП зобов’язує роботодавця в день звільнення видати працівнику копію наказу про звільнення (ч. 1 ст. 47 КЗпП). А тому підготуйте копію наказу про звільнення та  супровідний лист на  її відправлення. Інше питання – куди відправляти?  Зазвичай, в такій ситуації копія наказу про звільнення відправлялась поштою рекомендованим листом з описом вкладення та позначкою «Вручити особисто». На оригіналі наказу проставлялась відмітка, що копію наказу надіслана поштою із  реквізитами листа.

Якщо мова ідеться про ВПО, яка при цьому іще і зареєструвалась як безробітна, то скоріш за все треба тримати зв’язок  з ДЦЗ.

Останні новини

З огляду на ст. 12 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»...
24.03.2023
Насамперед згадаємо, що  за ч.3 ст.119 КЗпП за працівниками, призваними на строкову військову службу на...
23.03.2023
Закон України від 12.01.2023р. № 2888-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих...
22.03.2023
Нова редакція п. 170.9 ПКУ, яка запрацює на практиці з 01.04.2023 року вже бентежить багатьох бухгалтерів....
21.03.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.