Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Податковий кредит за первинним документами – що з 27.05.2022 року?

Податковий кредит за первинним документами – що з 27.05.2022 року?

06.06.2022

На період дії воєнного стану законодавець дозволив платникам ПДВ формувати податковий кредит на підставі первинних документів. Тобто без складання податкових накладних та їх реєстрації в ЄРПН. Так мало бути до завершення воєнного стану.

27.05.2022р. набув чинності Закон України від 12.05.2022р. №2260–IX, яким внесені зміни щодо адміністрування  у період воєнного стану.  Відтепер, строк формування податкового кредиту за перинним документами, не зареєстрованими в ЄРПН обмежено і становить тільки  лютий – травень 2022 року. В цей період можна формувати податковий кредиті і по послугах, отриманих від нерезидентів, місце постачання яких – митна територія України,  на підставі наявних первинних документів.

З 01.06.2022р. формування податкового кредиту відбувається вже по факту реєстрації постачальниками податкових накладних. Але ця норма стосується тільки тих платників ,у яких є можливість або відновилась можливість проводити реєстрацію. Решта платників ПДВ  і надалі  звільнятимуться від відповідальності за не своєчасну реєстрацію податкових накладних чи розрахунків коригування до них.  Але зверніть увагу, що це можливо за умови, що такі податкові накладні чи розрахунки коригування будуть зареєстровані протягом 6 місяців по завершенню воєнного стану. Критерії «можливості/ неможливості» затверджує КМУ. Отже чекаємо на постанову.

Для тих, хто має можливість працювати із ЄРПН аби уникнути штрафів необхідно зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування  з граничним строком реєстрації з 24.02.2022р. по 27.05.2022р.  до 15.07.2022 р.

А от для платників ПДВ, у яких відновилась можливість працювати,  строк реєстрації таких податкових накладних та розрахунків коригування –  протягом 60 к.дн. з першого числа місяця, наступного за місяцем відновлення можливостей.

Платники ПДВ, що і надалі не мають можливості  працювати реєструють податкові накладні та розрахунки коригування протягом 6 міс. після припинення воєнного стану.

Останні новини

Зникла електроенергія і разом з нею інтернет. Як працювати бізнесу в таких форс-мажорних обставинах без...
01.12.2022
За мирного часу на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого...
01.12.2022
Час від часу податківці акцентують увагу на необхідності застосування РРО/ПРРО у разі інтернет –...
30.11.2022
З 1 січня 2023 р. запрацює Закон України від 03.11.2022 р. №2710-IX  «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Саме п. 3...
30.11.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.