Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Підвищений розмір добових – чи можливо? Коли утримувати та перераховувати податки до бюджету?

Підвищений розмір добових – чи можливо? Коли утримувати та перераховувати податки до бюджету?

29.06.2022

На комерційних підприємствах сума добових  встановлюються  кожного року на початку року.  Можливо – у колективному договорі. Можливо в Положенні про відрядження, або просто у наказі.

Визначення розміру добових – це корпоративне питання. Верхнього чи нижнього обмеження не встановлено на законодавчому рівні. Отже роботодавець може встановити будь – який розмір добових (по Україні та за кордон).

В п.170.9 ПКУ встановлена межа оподаткування добових. В 2022 році по Україні 650 грн на добу, за кордон 80 євро по курсу НБУ за кожний день відрядження. Для обліку використовуйте курс НБУ, який діяв на кожний з днів відрядження

Розмір добових, що перевищує величину, встановлену  в п.170.9 ПКУ оподатковуються ПДФО та військовим збором.

Сума перевищення добових витрат, відповідно до пп. 164.2.17 ПКУ, вважається доходом, отриманим платником податку як додаткове благо, і підлягає включенню до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податків.

Отже, утримання ПДФО/ВЗ  та перерахування до бюджету відбувається за місяцем нарахування та виплати добових (лютий) та не прив’язане до дати подачі авансового звіту.

Останні новини

Дотримання граничного обсягу доходу протягом року є ключовою умовою перебування ФОП на єдиному...
08.12.2022
Відповідно до норм Закону України від  03.11.2022р.  № 2719-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та...
07.12.2022
З 19.07.2022 року відповідно до змін до ч.3  ст. 119 КЗпП, внесених Законом  № 2352 за працівниками-призовниками або...
06.12.2022
З 1 грудня 2022 року за ст.7 Закону України від 02.12.2021 р. № 1928-IX «Про Державний бюджет України на 2022 рік» ...
05.12.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.