Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Перша ПДВ - звітність воєнного стану

Перша ПДВ – звітність воєнного стану

21.03.2022

ДПС в своєму роз’ясненні 04.03.2022р. навела алгоритм формування  ПЗ та  ПК з ПДВ в період дії воєнного стану.

В податковій декларації за лютий 2022 року ПЗ та ПК декларують з урахуванням наступних особливостей:

  • ПЗ та ПК, які станом на 24.02.2022р. підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та розрахунками коригування до них (ПН/РК) відображаються у відповідних розділах податкової звітності у загальному порядку;
  • ПЗ та ПК, які станом на 24.02.2022р. та до кінця дії воєнного стану на всій території України не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН  ПН/РК, відображаються в декларації на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів (документи РРО, акти приймання – передачі, акти виконаних робіт/наданих послуг тощо), складених (отриманих) платником податку за операціями з постачання та придбання товарів/послуг відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

В розділі І «Податкові зобов’язання» декларації з ПДВ за лютий слід відобразити всі операції з постачання товарів/послуг, дата виникнення ПЗ за якими припадає на період з 01.02.2022 р. по 28.02.2022 р. включно.

Отже, в розділі І декларації з ПДВ за лютий включаються  всі суми ПЗ, які самостійно нараховані платником податків у зв’язку зі здійсненням ним операцій з постачання товарів/послуг (придбання послуг у нерезидента із місцем їх постачання на митній території України) або операцій з отримання попередньої оплати у лютому 2022 р.. Реєстрація чи відсутність реєстрації ПН/РК, в тому числі із-за блокування реєстрації ПН в ЄРПН не впливає на суму ПЗ та на порядок заповнення розділу І декларації з ПДВ.

З огляду на консультації податківців  ПЗ за лютий поточного року, які не підтверджені зареєстрованими ПН в ЄРПН, відображаються в розділі І декларації з ПДВ на підставі первинних (розрахункових) документів, складених платником податку за операціями з постачання товарів/послуг (придбання послуг у нерезидента із місцем їх постачання на митній території України).

Після завершення дії воєнного стану платники зобов’язані забезпечити реєстрацію в ЄРПН всіх ПН/РК, реєстрація яких відтермінована на час дії воєнного стану, а всі ПЗ та ПК, задекларовані платниками під час дії такого воєнного стану на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, підлягають обов’язковому уточненню (приведенню у відповідність) з урахуванням даних ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН. Зробити це можна буде шляхом подання уточнюючого розрахунку та уточнених додатків до декларації. Штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію ПН та РК до них в ЄРПН не застосовуються! (пп. 69.1 п. 69 підрозділу Х Розділу XX ПКУ).

У розділі II «Податковий кредит» декларації з ПДВ відображають операції з придбання товарів/послуг як у звітному періоді, так і в попередніх звітних періодах (у разі якщо в таких попередніх звітних періодах суми «вхідного» ПДВ до ПК не включалися). Звісно в межах 365 календарних днів.

З огляду на роз’яснення ДПС  від 04.03.2022 р., за ПН, складеними постачальниками як до, так і після 24.02.2022 р. і які станом на цю дату не були зареєстровані в ЄРПН покупцям дозволяється відобразити суми ПК.  Виключення – ПН, складені  до 24.02.2022 р., реєстрація яких  було заблоковано. На час воєнного стану у разі відсутності ПН сформувати ПК можна  на підставі наявних від постачальника первинних (розрахункових) документів, які підтверджують отримання товарів/послуг або здійснення попередньої оплати. В документі має бути обов’язково зазначена сума «вхідного» ПДВ за відповідною ставкою.

Відомості про суми ПК, відображеного як на підставі зареєстрованих в ЄРПН ПН, так і на підставі первинних (розрахункових) документів, рекомендуємо надати у розрізі контрагентів-постачальників (їх ІПН зазначають у графі 2 Таблиці 2.1 Додатку Д1 до декларації) та періодів складання ПН/первинних (розрахункових) документів.

Останні новини

Якщо така відпустка збігається з виходом у відпустку по вагітності та пологах, допомога по вагітності та...
18.01.2023
З 5 січня 2023 року діє постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення...
17.01.2023
Продовження дію карантину через COVID-19 Уряд продовжив дію карантину через COVID-19 до 30 квітня 2023 року (Постанова...
13.01.2023
З 1 січня 2023 року діє оновлений порядок обчислення середнього заробітку для оплати лікарняних (Постанова КМУ...
12.01.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.