Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Перша ПДВ - звітність воєнного стану

Перша ПДВ – звітність воєнного стану

21.03.2022

ДПС в своєму роз’ясненні 04.03.2022р. навела алгоритм формування  ПЗ та  ПК з ПДВ в період дії воєнного стану.

В податковій декларації за лютий 2022 року ПЗ та ПК декларують з урахуванням наступних особливостей:

  • ПЗ та ПК, які станом на 24.02.2022р. підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та розрахунками коригування до них (ПН/РК) відображаються у відповідних розділах податкової звітності у загальному порядку;
  • ПЗ та ПК, які станом на 24.02.2022р. та до кінця дії воєнного стану на всій території України не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН  ПН/РК, відображаються в декларації на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів (документи РРО, акти приймання – передачі, акти виконаних робіт/наданих послуг тощо), складених (отриманих) платником податку за операціями з постачання та придбання товарів/послуг відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

В розділі І «Податкові зобов’язання» декларації з ПДВ за лютий слід відобразити всі операції з постачання товарів/послуг, дата виникнення ПЗ за якими припадає на період з 01.02.2022 р. по 28.02.2022 р. включно.

Отже, в розділі І декларації з ПДВ за лютий включаються  всі суми ПЗ, які самостійно нараховані платником податків у зв’язку зі здійсненням ним операцій з постачання товарів/послуг (придбання послуг у нерезидента із місцем їх постачання на митній території України) або операцій з отримання попередньої оплати у лютому 2022 р.. Реєстрація чи відсутність реєстрації ПН/РК, в тому числі із-за блокування реєстрації ПН в ЄРПН не впливає на суму ПЗ та на порядок заповнення розділу І декларації з ПДВ.

З огляду на консультації податківців  ПЗ за лютий поточного року, які не підтверджені зареєстрованими ПН в ЄРПН, відображаються в розділі І декларації з ПДВ на підставі первинних (розрахункових) документів, складених платником податку за операціями з постачання товарів/послуг (придбання послуг у нерезидента із місцем їх постачання на митній території України).

Після завершення дії воєнного стану платники зобов’язані забезпечити реєстрацію в ЄРПН всіх ПН/РК, реєстрація яких відтермінована на час дії воєнного стану, а всі ПЗ та ПК, задекларовані платниками під час дії такого воєнного стану на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, підлягають обов’язковому уточненню (приведенню у відповідність) з урахуванням даних ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН. Зробити це можна буде шляхом подання уточнюючого розрахунку та уточнених додатків до декларації. Штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію ПН та РК до них в ЄРПН не застосовуються! (пп. 69.1 п. 69 підрозділу Х Розділу XX ПКУ).

У розділі II «Податковий кредит» декларації з ПДВ відображають операції з придбання товарів/послуг як у звітному періоді, так і в попередніх звітних періодах (у разі якщо в таких попередніх звітних періодах суми «вхідного» ПДВ до ПК не включалися). Звісно в межах 365 календарних днів.

З огляду на роз’яснення ДПС  від 04.03.2022 р., за ПН, складеними постачальниками як до, так і після 24.02.2022 р. і які станом на цю дату не були зареєстровані в ЄРПН покупцям дозволяється відобразити суми ПК.  Виключення – ПН, складені  до 24.02.2022 р., реєстрація яких  було заблоковано. На час воєнного стану у разі відсутності ПН сформувати ПК можна  на підставі наявних від постачальника первинних (розрахункових) документів, які підтверджують отримання товарів/послуг або здійснення попередньої оплати. В документі має бути обов’язково зазначена сума «вхідного» ПДВ за відповідною ставкою.

Відомості про суми ПК, відображеного як на підставі зареєстрованих в ЄРПН ПН, так і на підставі первинних (розрахункових) документів, рекомендуємо надати у розрізі контрагентів-постачальників (їх ІПН зазначають у графі 2 Таблиці 2.1 Додатку Д1 до декларації) та періодів складання ПН/первинних (розрахункових) документів.

Останні новини

Шановні користувачі! 22 травня 2023 з 23:00 відбудуться планові регламентні роботи на сайті ПРРО Cashalot. Сайт та...
22.05.2023
Покупець відмовився в товару, двічі оплатив товар – типова ситуація. Потрібно повернути кошти. Повертаємо в...
22.05.2023
Постанова КМУ від 06.12.2022р. №1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові...
19.05.2023
Відповідно до законодавства, страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи,...
18.05.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.