Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів

Новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

07.01.2023

Наприкінці 2022 року Уряд затвердив новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів – постанова від 30.12.2022 р. N1487 (очікує на оприлюднення).

Основне і важливе для фізосіб

Взяттю на персонально-первинний та персональний військовий облік в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях підлягають громадяни України з числа:

  • призовників у віці від 16 (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років;
  • військовозобов’язаних та резервістів, які не досягли граничного віку перебування у запасі, у тому числі жінок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, а також за власним бажанням жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджений Міноборони.

Подавати відомості про себе для військкомату можна буде через Дію, при декларації місця проживання (порядок та механізм має розробити Міноборони).

Відтепер, взяття на персонально – первинний та персональний військовий облік проводять виконавчі органи сільських, селищних, міських рад щодо громадян, які прибули на нове місце проживання до адміністративно-територіальної одиниці.

Дипломатичні відомства будуть вести військовий облік серед українців, які перебувають за кордоном і «сприяти»  їхньому поверненню в Україну під час мобілізації, у воєнний час та особливий період.

Усі центри зайнятості будуть подавати інформацію про безробітних військовозобов’язаних.

Також у постанові прописано взаємодію між Єдиним державним реєстром військовозобов’язаних та іншими державними базами даних.

Звірка даних на призовників може проводитись шляхом обходу дворів, який санкціонує місцева влада (мер, сільський чи селищний голова).

Основне і важливе для роботодавців

Приймати на роботу або навчання військовозобов’язаного можна лише після пред’явлення ним актуального військового квитка (у тому числі через Дію), або ж постановки на військовий облік.

Жінки-лікарі або фармацевти, які не перебували на військовому обліку до затвердження цього Порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськові до кінця 2026 року.

На керівників підприємств поклали обов’язок сповіщати працівників про призов і доводити наказ про це їм під підпис.

Прописано  критерії для визначення кількості осіб, відповідальних за ведення військового обліку, створення відповідного структурного підпрозділу на підприємствах, установах, організаціях.

Визначено порядок ведення військового обліку та обміну інформацією із територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

Останні новини

ПРРО Cashalot постійно вдосконалюється і стає ще більш мультифункціональним. 🤗 І зараз ми презентуємо нову...
04.09.2024
З 1 серпня по 31 жовтня усі нові користувачі програмної каси Cashalot мають можливість безплатно отримати доступ...
02.08.2024
Хочемо представити вам новий модуль «Створення податкових  накладних на основі чеків», що з’явився в...
12.05.2024
Хороші новини — Cashalot розширює можливості мобільного застосунку ПРРО Завдяки новій інтеграції ПРРО Cashalot із...
29.04.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.