Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Не вчасна виплата зарплати та сплата податків у період воєнного стану – чи буде штраф?

Не вчасна виплата зарплати та сплата податків у період воєнного стану – чи буде штраф?

01.07.2022

Приміром, підприємство видає зарплату з каси готівкою  07 та 22 числа місяця. Але під час воєнного стану є проблеми із дотриманням  термінів виплати. Тобто має місце прострочення виплати зарплати.

У випадку порушення  зобов’язання щодо строків оплати праці, роботодавець повинен довести, що це порушення сталося саме внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили (ст.10 Закону України віл 15.03.2022р. № 2136). Події в Україні починаючи з 24.02.2022р. і до їх офіційного закінчення, є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними обставинами для суб’єктів господарської дiяльностi (лист ТПП від 28.08.2022 р. № 2024/02.0-7.1).

Роботодавці під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується ЄСВ, одночасно з видачею  зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі 22% чи 8,41%.

Якщо оподатковуваний дохід  виплачується готівкою з каси, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання) (пп. 168.1.4 ПКУ).

У ситуації, коли   зарплата  нарахована, але не виплачена, доведеться сплатити ЄСВ не пізніше 20-го числа місяця, наступного за місяцем нарахування доходу, а ПДФО та ВЗ не пізніше 30 календарних днів, що настають за місяцем нарахування доходу.

В п. 69 підрозділу 10 розділу XX ПКУ платника податків убезпечено від застосування штрафів за порушення термінів сплати на період воєнного стану  Ключова позиція – не можливість своєчасно дотриматись терміни сплати податків та зборів саме через бойові дії. з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом 3 місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. Критерій щодо відсутності можливостей  поки що не визначений КМУ.

Останні новини

Дотримання граничного обсягу доходу протягом року є ключовою умовою перебування ФОП на єдиному...
08.12.2022
Відповідно до норм Закону України від  03.11.2022р.  № 2719-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та...
07.12.2022
З 19.07.2022 року відповідно до змін до ч.3  ст. 119 КЗпП, внесених Законом  № 2352 за працівниками-призовниками або...
06.12.2022
З 1 грудня 2022 року за ст.7 Закону України від 02.12.2021 р. № 1928-IX «Про Державний бюджет України на 2022 рік» ...
05.12.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.