Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Новини Не вчасна виплата зарплати та сплата податків у період воєнного стану – чи буде штраф?

Не вчасна виплата зарплати та сплата податків у період воєнного стану – чи буде штраф?

01.07.2022

Приміром, підприємство видає зарплату з каси готівкою  07 та 22 числа місяця. Але під час воєнного стану є проблеми із дотриманням  термінів виплати. Тобто має місце прострочення виплати зарплати.

У випадку порушення  зобов’язання щодо строків оплати праці, роботодавець повинен довести, що це порушення сталося саме внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили (ст.10 Закону України віл 15.03.2022р. № 2136). Події в Україні починаючи з 24.02.2022р. і до їх офіційного закінчення, є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними обставинами для суб’єктів господарської дiяльностi (лист ТПП від 28.08.2022 р. № 2024/02.0-7.1).

Роботодавці під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується ЄСВ, одночасно з видачею  зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі 22% чи 8,41%.

Якщо оподатковуваний дохід  виплачується готівкою з каси, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання) (пп. 168.1.4 ПКУ).

У ситуації, коли   зарплата  нарахована, але не виплачена, доведеться сплатити ЄСВ не пізніше 20-го числа місяця, наступного за місяцем нарахування доходу, а ПДФО та ВЗ не пізніше 30 календарних днів, що настають за місяцем нарахування доходу.

В п. 69 підрозділу 10 розділу XX ПКУ платника податків убезпечено від застосування штрафів за порушення термінів сплати на період воєнного стану  Ключова позиція – не можливість своєчасно дотриматись терміни сплати податків та зборів саме через бойові дії. з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом 3 місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. Критерій щодо відсутності можливостей  поки що не визначений КМУ.

Останні новини

Стаж роботи, який надає право на щорічну відпустку (як основну, так і додаткові), визначають відповідно до ст....
12.08.2022
Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи .В свою чергу  первинними...
10.08.2022
Оплата днів відрядження – це державна трудова гарантія, передбачена ст.121 КЗпП. Оплату днів відрядження ...
03.08.2022
З 19 липня роботодавці  отримали додаткові підстави для звільнення працівників. Одна з таких  -звільнення  у...
01.08.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.