Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти! Сьогодні наші номери телефонів не працюють по технічним причинам. Будь ласка, пишіть нам у месенджери: +38 (063) 204-53-20 Telegram, +38 (068) 763-70-09 Viber, WhatsApp. А також в онлайн-чат на сайті (кнопка знизу)
Новини Міфи про ПРРО. Вихід з ладу ПРРО/РРО, відсутність зв’язку та електроенергії.

Міфи про ПРРО. Вихід з ладу ПРРО/РРО, відсутність зв’язку та електроенергії.

18.11.2021

Наступний поширений міф стосується роботи за відсутності зв’язку, електроенергії та виходу з ладу РРО/ПРРО. Нібито у разі несправностей обладнання простіше продовжувати роботу, якщо використовуєш РРО – для цього потрібно лише скористатись КОРО та РК.

А як же насправді? Не все так страшно, адже касир може продовжувати роботу як при використанні РРО, так і ПРРО. Однак порядок проведення розрахункових операцій при виході з ладу РРО та ПРРО, відсутності електроенергії та зв’язку, різний. Проллємо світло на правду в порівняльній таблиці.

РРО ПРРО
У разі виявлення несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, письмово або засобами телекомунікацій в довільній формі повідомити ЦСО, а також протягом двох робочих днів повідомити контролюючий орган, у якому суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків (п. 16 ст. 3 Закону № 265). У разі виявлення несправностей ПРРО протягом дня, в якому виявлено несправність, засобами телекомунікацій повідомити про це контролюючий орган, виробника ПРРО та/або ЦСО (за наявності) за встановленою формою (ф. 2-ПРРО).

На період виходу з ладу ПРРО розрахункові операції не здійснюються до моменту усунення несправностей або підключення резервного РРО (абз. 2 п. 12 р. ІІ Порядку реєстрації ПРРО, наказ № 317).

На період виходу з ладу РРО та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій (КОРО) та розрахункової книжки (РК) або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО (ст. 5 Закону № 265).

СГ може прийняти рішення про те, що у разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного реєстратора розрахункових операцій або включення електроенергії, про що повідомляє під час реєстрації РРО. У такому разі суб’єкт господарювання має право не реєструвати та не зберігати КОРО і РК. Такі суб’єкти господарювання не мають права здійснювати розрахункові операції у разі виходу з ладу РРО або тимчасової відсутності електроенергії.

На період виходу з ладу ПРРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей (ст. 5 Закону № 265) або підключення резервного РРО (абз. 2 п. 12 р. ІІ Порядку реєстрації ПРРО, наказ № 317).

Отже, суб’єкт господарювання на період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером для проведення розрахункових операцій може:

– використовувати належним чином зареєстрований резервний РРО. Про це він повинен зазначити у п. 5 заяви за ф. № 1-ПРРО);

– застосовувати режим офлайн (не більше ніж 36 годин підряд та 168 годин протягом календарного місяця). Про бажання працювати в офлайн-режимі СГ повинен зазначити у п. 5 нової заяви за ф. № 1-ПРРО.

На період виходу з ладу РРО проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій (КОРО) та розрахункової книжки (РК) або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО.

Для ПРРО передбачено інший порядок роботи. А саме, на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером ДПС проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн. Водночас можно користуватись зареєстрованим резервним РРО.

Як бачите, як при використанні РРО, так і ПРРО, є свій вихід із ситуації у таких випадках. Що для кого прийнятніше – обирати Вам.

Останні новини

16.09.2022 року набрав чинності спільний наказ БЕБ і МФУ  від 31.08.2022 року № 206/265 «Про затвердження Порядку надання...
23.09.2022
З прийняттям спеціального Закону «Про віртуальні активи» № 2074-IX від 17.02.2022 року це питання стало...
19.09.2022
Проаналізувавши норми наказу МФУ від 29.07.2022 р.№225 спробуємо «підібрати» оптимальну підставу не можливості...
14.09.2022
Відстрочка від мобілізації заброньованих працівників подовжена ще на два місяці. 10 вересня набула чинності...
12.09.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.