Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Міфи про ПРРО. Контроль зі сторони ДПС

Міфи про ПРРО. Контроль зі сторони ДПС

16.12.2021

Всі ж переживають, що за ними може слідкувати податкова? Якщо не взагалі всі, то більшість точно!
Існує міф, що ДПС контролює використання ПРРО більше, ніж класичних РРО. І начебто це логічно, але давайте розберемося!

Дивіться порядок дій при використанні ПРРО та РРО в порівняльній таблиці.

РРО ПРРО
При здійсненні розрахункових операції в готівковій та/або безготівковій формі СГ зобов’язані, зокрема (п. 9-10 ст. 3 Закону № 265):

– щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій;

– створювати контрольні стрічки у паперовій та/або електронній формі і забезпечувати їх зберігання на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) – протягом 3-х років.

При здійсненні розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі СГ зобов’язані, зокрема (п. 1 розд. IV Порядку реєстрації ПРРО, наказ № 317):

 щоденно засобами ПРРО створювати у електронній формі фіскальні звітні чеки/фіскальні звіти у разі здійснення розрахункових операцій та подавати їх до фіскального сервера засобами телекомунікацій;

– передавати засобами телекомунікацій створену ПРРО інформацію у формі e-копій розрахункових документів, звітів тощо для їх реєстрації і довгострокового зберігання на фіскальному сервері та обліку роботи ПРРО фіскальним сервером;

– створювати контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання на ПРРО у разі здійснення розрахункових операцій у режимі офлайн – до моменту передачі електронних розрахункових документів тощо до фіскального сервера (з підтвердженням про їх доставку).

СГ, які використовують РРО (за деякими виключеннями, наприклад, крім РРО, що застосовуються при торгівлі валютою), повинні подавати до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку e-копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці у пам’яті РРО або пам’яті модемів, які до них приєднані (п. 1.5 Порядку № 1057). СГ, які використовують ПРРО, повинні передавати до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію у формі e-копій розрахункових документів, фіскальних звітів та чеків тощо, необхідну для обліку роботи ПРРО фіскальним сервером контролюючого органу, яка створюється засобами таких ПРРО (п. 1.7 Порядку № 1057).

Як бачимо, класичні РРО виконують фіскальну функцію (мають фіскальну пам’ять та зберігають на ній всю інформацію щодо розрахункових операцій). ПРРО є засобом, через який забезпечується виконання фіскальної функції (безпосередньо вона виконується фіскальним сервером). Отже, немає жодної різниці, яким реєстратором розрахункових операцій ви користуєтесь – класичним чи програмним.

Останні новини

🚀 Лінійка інтеграцій ПРРО Cashalot постійно розширюється для вашої зручності та ефективності! 📣 Сьогодні ми...
09.10.2024
ПРРО, Cashalot, Сота Каса
Маємо для вас чудову новину! Відтепер ПРРО “СОТА Каса” — це ПРРО без обмежень. В останньому оновленні...
26.09.2024
Сучасні технології відкривають нові можливості для бізнесу! В еру безконтактних платежів особливо важливо...
19.09.2024
ПРРО Cashalot постійно вдосконалюється і стає ще більш мультифункціональним. 🤗 І зараз ми презентуємо нову...
04.09.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.