Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Головне про ПРРО! Що потрібно знати?

Головне про ПРРО! Що потрібно знати?

22.10.2020
Потрібна допомога у виборі ПРРО та підключенні?
Залиште заявку на консультацію

Дізнатися детальніше

 

Особливості роботи з ПРРО

Робиться один раз

  • Вибір ПРРО, завантаження ПО
  • Реєстрація в ДПСУ
  • Отримання електронного підпису / електронної печатки (може вимагати повторення чи зміни)

Робиться постійно при використанні

  • Відкриття зміни – повідомлення за формою ф.№ 3-ПРРО
  • Формування фіскального чеку (ФКЧ-1, ФКЧ-2, ФКЧ-3)
  • Фіскалізація чеку (передача на сервер ДПСУ/отримання номеру із діапазону)
  • Надання чеку покупцю (форма – паперова/електронна)
  • Закриття зміни
  • Формування фіскального звітного чеку (z-звіту)

Електронні документи щодо ПРРО

Зверніть увагу на Форми ПРРО які застосовуються користувачами програмних РРО для реєстрації/перереєстрації/скасування реєстрації ПРРО, а також під час застосування ПРРО:

  • J/F 1316602 Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій. Форма № 1- ПРРО;
  • J/F 1316701 Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій. Форма № 2-ПРРО;
  • J/F 1316801 Повідомлення про відкриття зміни програмним реєстратором розрахункових операцій.Форма № 3-ПРРО;
  • J/F 1316901 Повідомлення про проведення розрахункових операцій у період відсутності зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером. Форма № 4-ПРРО;
  • J/F 1391801 Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО).

Використовуйте сучасний програмний РРО та почніть економити на обслуговуванні кас вже зараз!

ПРРО та класичний РРО

  • У зв’язку з запровадженням з 01 серпня 2020 року програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), законодавством не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним РРО програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО).
  • Тобто, суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.
  • Звертаємо увагу, що у разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

Веріфікація особи, що працює з ПРРО

  • З метою виконання норм Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» від 20.09.2019 № 128-IX, який набирає чинності 01.08.2020 року, та створення належних умов для функціонування реєстру програмних РРО, на офіційному інформаційному ресурсі кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС у розділі «Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО» розміщено роз’яснення та нові зразки заповнення реєстраційних карток для отримання користувачами кваліфікованих сертифікатів електронних печаток для програмних реєстраторів розрахункових операцій:

За матеріалами ІДД ДПС

  • Дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються такими ПРРО, вносяться до Реєстру на підставі поданих суб’єктами господарювання в електронній формі повідомлень про надання інформації щодо електронного підпису згідно з Порядком № 557, розгляд та інформування про його обробку здійснюються аналогічно до Порядку 557.
  • Особа може здійснювати розрахункові операції на ПРРО з використанням електронного підпису такої особи або електронної печатки суб’єкта господарювання на якого зареєстровано ПРРО, після внесення даних про сертифікати до Реєстру згідно з цим Порядком за умови дійсності відповідного сертифіката відкритого ключа.

П.7 Розд. ІІ Порядку № 317/ПРРО

Старт роботи з ПРРО

Яка послідовність дій має бути здійснена СГ для реєстрації програмного РРО?

  • Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ПКУ.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі заяви, що подається у електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 зі змінами та доповненнями.

ЗІР, категорія 109.24

Як пов’язуються між собою програмні РРО, господарські одиниці та касири?

  • ПРРО реєструється на окрему господарську одиницю, реквізити якої зазначаються у розрахунковому документі (чеку).

Касир, що здійснює розрахункові операції засобами такого ПРРО, має засвідчувати відкриття зміни, проведення розрахункової операції шляхом накладання на повідомлення про відкриття зміни, розрахунковий документ/Z-звіт свого електронного підпису або електронної печатки суб’єкта господарювання, на якого зареєстровано ПРРО.

Чи має право СГ, який використовує програмний РРО, не отримувати діапазон фіскальних номерів?

  • Суб’єкт господарювання може не отримувати діапазон фіскальних номерів у разі, якщо ним приймається рішення не використовувати ПРРО під час відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером Державної податкової служби України та не проводити розрахункові операції у цей період.

ЗІР, категорія 109.24

Робота в оф-лайн без діапазону ФН

  • Суб’єкт господарювання може прийняти рішення про те, що у разі відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером проведення розрахункових операцій в режимі офлайн не здійснюється до моменту належного встановлення такого зв’язку, про що суб’єкт повідомляє під час реєстрації ПРРО або в період його експлуатації. У разі отримання такого повідомлення для ПРРО фіскальним сервером не формується Діапазон або ранішевиданий Діапазон анулюється.

П.6 Розд. ІІ Порядку № 317/ФН

Використання резервного РРО

  • Суб’єкт господарювання на період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером для проведення розрахункових операцій може використовувати належним чином зареєстрований резервний реєстратор РРО із дотриманням порядків реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, встановлених статтею 7 Закону.

П.13 Розд. V Порядку № 317/ПРРО

Відкриття зміни

  • Для переведення ПРРО у фіскальний режим роботи та забезпечення реєстрації РД на фіскальному сервері особа, яка здійснює розрахункову операцію*, відкриває робочу зміну, формуючи повідомлення (ф. № 3-ПРРО), яке може бути направлене засобами телекомунікацій в електронній формі.
  • Електронний документ про відкриття зміни реєструється фіскальним сервером шляхом присвоєння йому номера, який є номером зміни, і повідомляється заявнику в другій квитанції

п. 3 розд. ІV Порядку № 317/ПРРО.

* За умови закриття попередньої зміни на такому ПРРО

Формування Z-звіту

  • 1. Суб’єкти господарювання, які використовують ПРРО, зобов’язані: <…> щоденно засобами ПРРО створювати у електронній формі фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій та подавати їх до фіскального сервера засобами телекомунікацій; <…>
  • 5. На одному ПРРО може бути відкрита одночасно лише одна зміна. Протягом однієї зміни може бути сформовано один фіскальний звітний чек .
  • Для закриття робочої зміни особа, яка здійснює розрахункову операцію, формує фіскальний звітний чек за таку зміну та направляє його на реєстрацію до фіскального сервера.
  • Протягом дня дозволяється відкрити нову зміну за умови закриття попередньої.

Розд. ІV Порядку № 317/ПРРО

 

Дивіться детальне описання програмного забезпечення тут https://antra-service.com/rro/

Залиште заявку на консультацію зі спеціалістом – ми допоможемо з вибором програми, підключенням та навчимо працювати з новим ПЗ.

Останні новини

На ринку України зараз представлено багато різних пристроїв 3 в 1 на базі Android, але одним з найпоширеніших є...
20.02.2024
Мобільні POS-термінали 3 в 1 — це сучасні пристрої, які дозволяють приймати безготівкові платежі, реєструвати...
20.02.2024
📣 Шановні клієнти, будьте обачні, адже сьогодні помічено масову розсилку електронних листів, в яких...
14.02.2024
Шановні клієнти, повідомляємо вам, що з 12.02.2024 розробник ПЗ M.E.Doc, ЕЦП, CloudKey, Сота підвищує тарифи! Будь ласка,...
08.02.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.