Згідно з п. 45.1 ст. 45 ПКУ податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце його проживання, за яким він береться на облік як платник податків в контролюючому органі. А отже, змінюючи місце проживання у ФОПа виникають питання зміни місця обліку, звітування, сплати податків та обліку РРО/ПРРО. Звісно, ФОП має почати зміни із держреєстратора.
У разі зміни місця проживання ФОП, унаслідок чого змінюється контролюючий орган, у якому він перебуває за новим основним місцем обліку, перереєстрація РРО та КОРО (у разі застосування) в новій податковій здійснюється автоматично засобами інформаційної системи протягом 2 робочих днів. після переведення.
Реєстраційне посвідчення, видане ФОП за попереднім місцем обліку, залишається чинним до моменту виникнення змін у даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні.
Якщо змінилась і адреса господарської одиниці, тобто де ФОП проводить свою діяльність, приміром кафе, магазин, треба подати реєстраційну заяву з позначкою “Перереєстрація”, реєстраційне посвідчення, а також правовстановлюючі документи на господарську одиницю та договір з ЦСО про ремонт РРО (п. 1 гл. 3 р. ІІ Наказу Мінфіну №547). Строки для цих дій не встановлені. Але доцільно це зробити до моменту використання РРО в новій господарській одиниці. Перед проведенням перереєстрації РРО обов’язково подається форма 20-ОПП із змінами щодо місця проведення підприємницької діяльності. Без цього не проведуть перереєстрацію РРО.