Шановні клієнти! Звертаємо вашу увагу, що сервери податкової працюють, однак можливі збої. Ми повідомимо, щойно податковою будуть усунені ці проблеми.
Новини Дистанційна та надомна робота «в законі»

Дистанційна та надомна робота «в законі»

04.03.2021

27.02.2021 року набув чинності Закон України  від 04.02.2021 р. №1213-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи». Отже, КЗпП оновився нормами, що регулюють порядок організації роботи працівників поза офісом. Трудовий договір на дистанційну або надомну роботу буде укладатися письмово. В найближчий час очікуємо затверджені форми таких договорів. Обираючи між цими формами організації праці роботодавцю слід врахувати деякі особливості. Так,  по-різному визначені  права і обов’язки роботодавця та працівника в організації виробничого процесу і їхню відповідальність за забезпечення належних умов праці.

У випадку із надомною роботою така відповідальність лежить виключно на роботодавцеві. Натомість працівник зобов’язаний виконувати поставлені завдання на чітко визначеному в договорі робочому місці  з дотриманням затверджених роботодавцем  правил і графіку роботи. Змінити фіксоване робоче місце можна за погодженням з роботодавцем.

А ось при дистанційній роботі працівник може самостійно обирати собі робоче місце. Це може бути і місце проживання працівника  і коворкінг.  При цьому працівник самостійно  відповідає за безпечні і нешкідливі умови своєї праці. При виконанні дистанційної роботи роботодавець відповідає лише за безпечність і належний технічний стан того обладнання та засобів виробництва, які він передав працівникові. Якщо ж  до роботи залучена  власна техніка працівника, тут відповідальність за самим працівником.  Крім того, працівник самостійно визначає свій графік роботи,  звісно в межах тривалості робочого часу у роботодавця.

А отже, при укладанні трудового договору на дистанційну або надомну роботу   сторонам слід врегулювати чимало суттєвих питань щодо робочого місця, режиму роботи, забезпечення знаряддям праці, матеріальної відповідальності  за передане роботодавцем майно,  засоби комунікації та контролю за виконуваною роботою, розподіл обов’язків по охороні праці.

Всі нюанси організації надомної та дистанційної роботи з урахування змін до ключових статей КЗпП, Закону про охорону праці ми розглянемо на практичному вебінарі «Дистанційна та надомна робота  по – новому в  2021 році» 10 березня 2021 року.

Останні новини

Особа працює одночасно на двох підприємствах: на першому – за основним місцем та на другому – за...
23.09.2021
Час від часу у більшості бухгалтерів виникало питання «Чи оподатковувати офісні «смаколики» ПДФО? Фахівці...
22.09.2021
04.09.2021р. набула чинності Постанова КМУ від 01.09.2021р. № 917, якою вчергове оновлено  Порядок № 100. Насамперед,...
21.09.2021
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.