Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Новини Апгрейд єдиного податку, або як застосовувати нову ставку єдиного податку - 2%?

Апгрейд єдиного податку, або як застосовувати нову ставку єдиного податку – 2%?

22.03.2022

17.03.2022р. запрацювали норми Закону від 15.03.2022р. № 2021-ІХ, які суттєво оновили єдиний податок для групи 3  – ФОП та юридичних осіб. Новації дозволяють доєднатися до кола платників єдиного податку групи 3 і великому бізнесу. Відтепер, платниками єдиного податку  групи 3 можуть бути ФОП та юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 млрд.грн.

Головна фішка – можливість застосовувати знижену ставку податку – 2% від доходу (п.9 розділу XIV ПКУ). Але обираючи особливий порядок оподаткування слід врахувати, що запроваджуються  щомісячні авансові внески. До 15 числа  місяця сплачується авансовий внесок єдиного податку за підсумками попереднього календарного місяця. Надалі, сплачені аванси враховуються при остаточному розрахунку за квартал. Новий порядок сплати єдиного податку запроваджений  тимчасово, з 01.04.2022 р. до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.

ПДВ  на цей період не нараховуватиметься і не сплачуватиметься. Нова норма є довільною. У разі обрання, заяву про перехід на спрощену систему з особливостями необхідно подати до 31.03.2022р.

Не зможуть скористатися  новим порядком сплати єдиного податку групи 3: юрособи та ФОП, які здійснюють:

  • діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);
  • обмін іноземної валюти;
  • виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин);
  • видобуток, реалізацію корисних копалин;
  • страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди та компанії, інші фінансові установи, визначені законом;
  • реєстратори цінних паперів;
  • представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;
  • ФОП та юридичні особи – нерезиденти.

Слідкуйте за нашими новинами та дізнавайтеся, як подати заяву та почати працювати із новаціями.

Останні новини

Новий п. 9-20 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ дає можливість  роботодавцям –...
20.05.2022
Резиденти Дія Сіті мають особливий порядок нарахування ЄСВ (ч. 14-1 ст. 8 Закону про ЄСВ). Так, на суму...
18.05.2022
Резиденти Дія Сіті мають особливий порядок нарахування ЄСВ (ч. 14-1 ст. 8 Закону про ЄСВ). Так, на суму...
16.05.2022
Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон: Визнані встановленим...
05.05.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.