Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Який документ має надавати ФОП своєму контрагенту аби не утримувати податки?

Який документ має надавати ФОП своєму контрагенту аби не утримувати податки?

15.08.2023

ФОП на загальній системі оподаткування надає контрагенту копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності (п.177.8 ПКУ). Це виписка чи витяг з ЄДР.

ФОП-єдинниками трохи складніше. Який саме документ вони мають надати контрагенту для неутримання ПДФО та ВЗ, ПКУ не містить. Проте відповідно до норм п.п. 165.1.36 та п. 297.1 ПКУ платники єдиного податку звільняються від сплати ПДФО та ВЗ. На підставі цього податківці роблять висновок, що документом, що підтверджує факт перебування ФОП на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та обрані ним види господарської діяльності, є витяг з реєстру платників єдиного податку, копія якого при необхідності надається юридичним особам та ФОП, з якими має господарські відносини такий платник єдиного податку. ЗІР, категорія 107.05 – https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=35335

На практиці не завжди ФОП надають підтвердження актуалізованою датою. Тому бухгалтерові доцільно перевірити із відкритих джерел (сайти Мінюсту чи  Опендатабот) чи дійсно на момент нарахування/виплати доходу  ФОП існує, а не припинив підприємницьку діяльність.

Окрема тема – співпраця з ФОП, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія. Відповідно до пп. 38.9 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ при нарахуванні/  виплаті доходу податковий агент (контрагент ФОП чи юридична особа)  зобов’язаний  утримати ПДФО у джерела виплати  (незалежно від системи оподаткування такого ФОП). На такі ситуації  не поширюється дія п. 177.8 та пп. 2 п. 297.1 ПКУ. Відповідно буде  військовий збір.

Останні новини

Так, має. В пп. 169.2.3 ПКУ наведено кінцевий перелік доходів фізичних осіб, до яких податкова соціальна пільга...
03.10.2023
Згадаємо, що  пп. 169.1 ПКУ дає право найманому працівнику на зменшення загального місячного оподатковуваного...
02.10.2023
Ні, в цьому не має потреби. Таке пояснення дає ДПСУ у ЗІР, 103.08.03 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=27508. Чи завжди це...
01.10.2023
У рядку 1 «найменування СГ» фіскального чека поряд з прізвищем, ім’ям та по батькові ФО відсутня абревіатура...
25.09.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.