Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Як ФОП отримати декретні в 2023 році

Як ФОП отримати декретні в 2023 році

16.02.2023

ФОП має право на отримання   допомоги по вагітності та пологах за умови, що є застрахованою особою Це вимога ст.19 Закону України 23.09.1999 №1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 1105). Отже,  на момент настання страхового випадку ФОП має сплачувати ЄСВ за себе та не мати заборгованості по сплаті ЄСВ. На цей момент слід звернути увагу тим ФОПам, що скористались правом не платити ЄСВ за себе на період воєнного стану.

Також заслуговує на увагу нова  норма Закону № 1105, а саме –    абз. 1 ч. 1 ст. 22, за яким допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) або за місцем роботи за сумісництвом (наймом).

Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах листок непрацездатності. Цей документ видається з 30 тижня вагітності медичним закладом, в якому жінка перебуває на обліку.  Якщо жінка – ФОП під час воєнного стану перебуває за кордоном та планує народжувати за кордоном, листок непрацездатності також можна сформувати в Україні. Адже в Україні на період воєнного стану  спрощено процедуру формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність для вагітних жінок за кордоном. Українські лікарі можуть відкрити такі лікарняні дистанційно. Детально про це від МОЗ – https://t.me/mozofficial/2404

Якщо жінка – ФОП  змінила прізвище, то потрібно, то потрібно виправити дані в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ. Як це зробити – https://www.pfu.gov.ua/2156196-yak-vypravyty-dani-v-osobystomu-kabineti-na-v

Допомога виплачується у розмірі 100% середнього доходу, незалежно від страхового стажу за рахунок коштів ПФУ (ч. 1 ст. 26 Закону №1105).

Отже, маючи е-лікарняний ФОП має його опрацювати та подати заяву – розрахунок до ПФУ. Е-лікарняні по вагітності та пологах стають готовими до оплати через сім днів після дати відкриття. Тобто на 8-й день від дати його формування.  І навіть якщо під час воєнного стану з технічних причин е- лікарняний не змінив свій стан, то все одно орієнтуємося на дату сім днів після дати створення лікарняного.

За п.3 ст.22 Закону № 1105 рішення про призначення страхової виплати приймається страхувальником або уповноваженими ним особами. Отже, ФОП своїм рішення призначає собі допомогу по вагітності та пологах.

Заява – розрахунок подається в електронному вигляді на порталі ПФУ. Детально про це – https://www.msp.gov.ua/news/22538.html?fbclid=IwAR3OYUiJgRjZKllaxPqGIie70NkPCmM. На сьогодні є можливість сформувати заяву – розрахунок в електронному вигляді по паперових лікарняних. Для цього у формі заяви-розрахунку необхідно зазначити тип листка непрацездатності «паперовий», вказати його серію та номер та додати до заяви-розрахунку скановану копію паперового лікарняного (кольорову).

За роз’ясненням ПФУ до  заяви – розрахунку потрібно прикріпити скановані копії таких документів:

  • річний/довідковий звіт — в залежності від дати початку випадку непрацездатності (включаючи місяць настання випадку непрацездатності);
  • довідку про відсутність заборгованості по сплаті ЄСВ від органів ДПС (включаючи місяць настання випадку непрацездатності).

Для уточнення даних може виникнути необхідність додати до заяви-розрахунку інші документи (наприклад, копії платіжних доручень).

Також потрібно подати додаток по ЄСВ в складі податкової декларації платника єдиного податку чи податкової декларації про майновий стан й доходи (залежно від системи оподаткування) із типом Звітний Довідковий за місяці розрахункового періоду, що не прозвітовані.

Після отримання фінансування на спеціальний рахунок ФОП має їх перерахувати на свою особисту платіжну картку або отримати готівкою.

Поки що діє норма щодо надання повідомлення про виплату. А отже протягом місяця маєте подати таке повідомлення до ПФУ.

Останні новини

На ринку України зараз представлено багато різних пристроїв 3 в 1 на базі Android, але одним з найпоширеніших є...
20.02.2024
Мобільні POS-термінали 3 в 1 — це сучасні пристрої, які дозволяють приймати безготівкові платежі, реєструвати...
20.02.2024
📣 Шановні клієнти, будьте обачні, адже сьогодні помічено масову розсилку електронних листів, в яких...
14.02.2024
Шановні клієнти, повідомляємо вам, що з 12.02.2024 розробник ПЗ M.E.Doc, ЕЦП, CloudKey, Сота підвищує тарифи! Будь ласка,...
08.02.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.