Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Все про РРО: Класичний vs програмний РРО

Все про РРО: Класичний vs програмний РРО

28.07.2020

Уже близько року тема РРО та ФОП не сходить зі сторінок більшості інформаційних порталів. А останнім часом потік інформації на тему РРО/ПРРО невпинно зростає. Воно і не дивно. Адже з боку держави нормативні нововведення щодо РРО досить суттєві.

Так, з 01.08.2020 року в Україні поряд з традиційними РРО можна буде застосовувати програмні РРО (програму, яка встановлюється на комп’ютер, смартфон, планшет або інший гаджет продавця).

Крім цього, зміни стосуються застосування РРО ФОП-єдинниками (крім 1-ї групи). Вони повинні будуть при розрахунках застосовувати РРО з 01.04.2021 року нарівні з іншими платниками (юрособами та ФОП на загальній системі), а деякі з них, які здійснюють ризикові види діяльності або обсяг доходу яких становить більше 1 млн грн. на рік, застосовуватимуть РРО вже з 01.01.2021 року.

Також з 01.01.2021 року запроваджується механізм кешбеку – компенсації споживачу коштів, сплачених за придбаний товар (послугу), якщо такому споживачу було надано розрахунковий документ, інформація щодо якого відсутня в базах даних ДПС.

У зв’язку з зацікавленістю наших користувачів даними новаціями, ми вирішили більш детально та структуровано проінформувати про всі зміни стосовно РРО.

Отже, розпочинаємо цикл статей щодо нововведень у застосуванні РРО/ПРРО.

У цьому матеріалі пропонуємо порівняти традиційні та програмні РРО.

Програмний РРО

Класичний РРО

Визначення Програмний РРО – програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.

Отже, програмний РРО – це програма, яка може буде встановлена на будь-який гаджет (смартфон, планшет, ноутбук тощо).

РРО – пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу. До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Тобто, класичний (апаратний) РРО – це пристрій.

Вартість придбання Контролюючий орган забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання.

Також, за бажанням, можна придбати відповідне програмне забезпечення за кошти у розробників ПРРО.

Касові апарати та програмно-технічні комплекси придбаваються за власні кошти суб’єкта господарювання.
Z-звіти (фіскальний звітний чек) Потрібно щоденно засобами ПРРО створювати у електронній формі фіскальні звітні чеки та подавати їх до фіскального сервера засобами телекомунікації.

При цьому, Z-звіти генеруються автоматично (такі налаштування є в програмі).

Потрібно щоденно друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
Робота у разі виходу з ладу РРО або відсутності електроенергії На період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером ДПС проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн. Такий режим може тривати не більше 36 годин. У цей період створюються електронні розрахункові документи, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером ДПС.

Суб’єкт господарювання може використовувати такі фіскальні номери не більше 168 год. протягом календарного місяця.

На період виходу з ладу програмного РРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей. Також можна користуватись зареєстрованим резервним РРО.

На період виходу з ладу РРО та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО.
Касовий чек Можна видавати, як паперовий, так і електронний чек, який можна надсилати покупцю на його електронну пошту, месенджери (за бажанням), або – в форматі QR-коду. Фактично, продавець може надати платнику QR-код, за яким останній ідентифікує свій чек. Касовий чек надається покупцям у паперовому вигляді.
Реєстрація РРО Після того, як платник скачає з сайту ДПС безкоштовне ПЗ або придбає незалежну програму та встановить на свій пристрій, йому необхідно буде зареєструвати цей програмний РРО.

Реєстрація програмного РРО буде здійснюватися платником податків у електронному вигляді через Єдине вікно подання звітності. Через Єдине вікно буде подаватися форма 1-ПРРО з інформацією про користувача даного програмного РРО, у відповідь буде присвоєно фіскальний номер програмному РРО та включено його до відповідної бази даних.

При реєстрації на кожний програмний РРО буде надано набір фіскальних номерів, які потім будуть присвоюватися кожному чеку по факту видачі їх в режимі офлайн.

Реєстрація РРО здійснюється у податковому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків, у паперовому або електронному вигляді (для реєстрації потрібно обмінятися близько 8 формами).

У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації РРО приймається рішення про реєстрацію РРО, формується та резервується фіскальний номер РРО в інформаційній системі та видається суб’єкту господарювання довідка про резервування фіскального номера РРО.

Протягом трьох днів з дати надсилання до ЦСО довідки про резервування фіскального номера суб’єкт господарювання повинен забезпечити переведення РРО у фіскальний режим роботи (внесення фіскального номера до фіскальної пам’яті РРО, персоналізацію та опломбування РРО в ЦСО).

Для завершення процедури реєстрації РРО суб’єкт господарювання до закінчення терміну дії довідки про резервування фіскального номера надає до фіскального органу копію довідки про опломбування РРО та акт введення в експлуатацію РРО.

Висновки щодо використання апаратного чи програмного РРО кожен зробить особисто, і це добре, адже “переваги” і “недоліки” – це суб’єктивні речі. Але для переважної більшості цінними є час та зусилля, які витрачаються для досягнення необхідного результату. Використання ПРРО збереже Ваш час, допоможе зекономити кошти, зробить Ваш бізнес більш гнучким та інноваційним.

Останні новини

Хочемо представити вам новий модуль «Створення податкових  накладних на основі чеків», що з’явився в...
12.05.2024
Хороші новини — Cashalot розширює можливості мобільного застосунку ПРРО Завдяки новій інтеграції ПРРО Cashalot із...
29.04.2024
На ринку України зараз представлено багато різних пристроїв 3 в 1 на базі Android, але одним з найпоширеніших є...
20.02.2024
Мобільні POS-термінали 3 в 1 — це сучасні пристрої, які дозволяють приймати безготівкові платежі, реєструвати...
20.02.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.