Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Воєнний стан продовжено: актуальні питання для військовозобов’язаних та їхніх роботодавців

Воєнний стан продовжено: актуальні питання для військовозобов’язаних та їхніх роботодавців

22.08.2022

17 серпня набув чинності Закон України від 15.08.2022 № 2501-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації». Отже, воєнний стан та загальна мобілізація в Україні продовжені ще на 90 діб – до 21 листопада 2022 року.  У зв’язку з цим бізнес хвилюють питання можливості виїзду у відрядження військовозобов’язаних працівників, бронювання працівників, ну і звісно, так що ж буде із військовим обліком жінок  з 1 жовтня 2022 року?

Відрядження

З 1 вересня за рішенням Уряду в експериментальному форматі має запрацювати «є–Відрядження». Отже,  військовозобов’язані працівники  юридичних осіб та ФОПів отримають можливість тимчасового виїзду за кордон у відрядження. Дозвіл можна буде оформити на порталі Дія.

Виїхати в робочу поїздку за кордон можна терміном до 7 днів. Отримати дозвіл на виїзд одночасно зможуть не більше 10% від кількості застрахованих осіб. Але при цьому не більше 10 людей із компанії одночасно. Аби скористатися цією можливість необхідно відповідати таким вимогам:

 • подана податкова звітність;
 • відсутність заборгованості з ЄСВ;
 • середня заробітна плата в компанії становить не менше 20 тис. грн;
 • кількість застрахованих осіб за останній місяць звітного кварталу має бути не менше 10 осіб.
 • наявність застави на власний ескроу-рахунок в Ощадбанку у розмірі 200 тис. грн;

Заставні гроші повертаються  після того, як відряджений повернеться до України.

У разі порушення умов відрядження заставу перерахують на потреби Міноборони, а роботодавець  не зможе більше ніколи оформити нові дозволи на виїзд співробітників за кордон, а вже  чинні будуть скасовані.

Бронювання працівників

Чинні бронювання дійсні півроку. А отже з кінця липня    роботодавці  можуть опинитися в ситуації, коли у будь-який момент критичні для роботи підприємства працівники можуть бути мобілізовані.

19 серпня Мінекономіки повідомило, що Уряд  підтримав внесення змін до механізму бронювання, якими пропонується деталізувати перелік осіб, що можуть отримати відстрочку від призову. Законопроект  передбачає можливість бронювання для працівників:

 • органів державної влади та місцевого самоврядування, якщо їхня робота необхідна для забезпечення функціонування цих органів у воєнний час;
 • на підприємствах та в організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання, якщо працівники залучені до їхнього виконання;
 • на підприємствах, які виготовляють продукцію оборонного призначення, або таку, яка необхідна для задоволення потреб ЗСУ;
 • на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.

Також законопроект передбачає можливість осіб, які не підлягають призову, добровільно піти на службу. Серед таких категорій особи  з інвалідністю, тимчасово непридатні до військової служби особи, заброньовані працівники, жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває від 3 дітей, батьки дітей з інвалідністю тощо.

Військовий облік жінок – планують вчергове скоротити перелік спеціальностей і професій

19 серпня заступниця Міноборони Ганна Маляр повідомила, що Генеральний штаб ЗСУ пропонує внести такі зміни в законодавство:

 • скоротити список спеціальностей та/або професій, після отримання яких жінки беруться на облік військовозобов’язаних відповідно до нинішніх потреб ЗСУ;
 • запровадити добровільну постановку на військовий облік представниць спеціальностей із доопрацьованого списку;

визначити, що організація взяття жінок на облік розпочнеться не раніше ніж за місяць після закінчення особливого періоду в Україні.

Останні новини

Хочемо представити вам новий модуль «Створення податкових  накладних на основі чеків», що з’явився в...
12.05.2024
Хороші новини — Cashalot розширює можливості мобільного застосунку ПРРО Завдяки новій інтеграції ПРРО Cashalot із...
29.04.2024
На ринку України зараз представлено багато різних пристроїв 3 в 1 на базі Android, але одним з найпоширеніших є...
20.02.2024
Мобільні POS-термінали 3 в 1 — це сучасні пристрої, які дозволяють приймати безготівкові платежі, реєструвати...
20.02.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.