Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Ваш контрагент став «єдиником» за ставкою 2% - як складати ПН?

Ваш контрагент став «єдиником» за ставкою 2% – як складати ПН?

05.04.2022

Нова ставка 2% для платників гр.3 єдиного податку, які використовують особливості оподаткування, встановлена п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ “”Перехідні положення”” ПКУ на період на період дії воєнного стану. В подальшому, цей особливий порядок оподаткування буде діяти у період запровадження в Україні надзвичайного стану.

Застосування ставки 2 % доходу передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку (як у випадку застосування ставки єдиного податку у розмірі 5 % доходу). Отже, якщо на ставку 2% перейшов платник ПДВ, то його реєстрація як платника цього податку не анулюється, а призупиняться на період дії воєнного, надзвичайного стану.

Платнику єдиного податку, що перейшов на ставку 2% має повідомити в будь-який зручний спосіб про це своїх контрагентів – платників ПДВ. Адже на протязі дії воєнного, надзвичайного стану він не зможе складати ПН/РК.

А якщо ваш контрагент – покупець обрав ставку 2%? За операціями з постачання товарів/послуг на покупців — платників єдиного податку за ставкою 2% платник ПДВ має складати ПН «на неплатника ПДВ». Адже реєстрацію таких покупців платниками ПДВ призупиняється. При складанні ПН на неплатника ПДВ у верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається відповідний тип причини: «02» – складена на постачання неплатнику податку. У разі постачання товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований як платник податку у графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний Індивідуальний податковий номер (далі – ІПН) «100000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється, поле «код» не заповнюється.

Останні новини

Якщо така відпустка збігається з виходом у відпустку по вагітності та пологах, допомога по вагітності та...
18.01.2023
З 5 січня 2023 року діє постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення...
17.01.2023
Продовження дію карантину через COVID-19 Уряд продовжив дію карантину через COVID-19 до 30 квітня 2023 року (Постанова...
13.01.2023
З 1 січня 2023 року діє оновлений порядок обчислення середнього заробітку для оплати лікарняних (Постанова КМУ...
12.01.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.