Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Новини Роздрібна торгівля vs застосування РРО/ПРРО

Роздрібна торгівля vs застосування РРО/ПРРО

12.01.2022

Продовжуємо наш цикл матеріалів щодо застосування РРО/ПРРО у різних сферах діяльності. Цього разу поговоримо про роздрібну торгівлю. Про тих, хто повинен використовувати РРО/ПРРО при здійсненні діяльності у сфері роздрібної торгівлі, а хто – ні.

Отже, роздрібна торгівля – це вид економічної діяльності суб’єктів господарювання з продажу (без перероблення) населенню нових та вживаних товарів, призначених переважно для споживання громадянами (приватними особами) або домашніми господарствами, у магазинах, лавках і кіосках, у ресторанах, кафе, барах та інших суб’єктах господарювання громадського харчування, посилкових торгових фірмах, торговими посередниками тощо.

Таким чином, роздрібною торгівлею можуть займатися суб’єкти господарювання, які займаються продажем (рис. 1):

Рис. 1

КВЕДи, які діють у сфері роздрібної торгівлі

Національним класифікатором України «Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010», затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457, для роздрібної торгівлі визначений розділ 47 – Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами.

Роздрібну торгівлю класифікують насамперед за типом місця торгівлі, так виділяють такі групи розділу (рис. 2):

Рис. 2

РРО/ПРРО повинні використовувати – всі суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі у сфері роздрібної торгівлі, у розумінні Закону № 265. Виключення становлять ФОП 1 групи, які здійснюють свою діяльність виключно з роздрібного продажу товарів з торгівельних місць на ринках та надання побутових послуг населенню.

Хто може не застосовувати РРО/ПРРО?

Перелік суб’єктів господарювання, які не застосовують РРО/ПРРО, визначено ст. 9 Закону № 265.

Хто може не застосовувати РРО/ПРРО, але з обов’язковим використанням КОРО та РК?

Постановою Кабміну від 23.08.2000 р. № 1336 (далі – Постанова № 1336) визначено перелік суб’єктів господарювання, які можуть не застосовувати РРО/ПРРО, але зобов’язані використовувати КОРО та РК, у разі здійснення роздрібної торгівлі. Зокрема, це такі види роздрібної торгівлі (рис. 3):

Рис. 3

Зверніть увагу! Уряд  звільнив підприємців, що здійснюють роздрібну торгівлю в сільській місцевості, від обов’язкового застосування РРО/ПРРО.

Ведення товарного обліку

Нагадаємо, що з 26.11.2021 р. набрав чинності наказ Мінфіну від 03.09.2021 р. № 496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у т. ч. платників єдиного податку».

Платники податків, які відповідно до законодавства проводять розрахункові операції з застосуванням РРО/ПРРО зобов’язані вести  облік товарних запасів за місцем їх реалізації для ФОП. Крім того, ФОП мають здійснювати облік всіх товарів, які знаходяться в реалізації.

Отже, суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю, повинні застосовувати РРО/ПРРО, крім ФОП 1-ї групи та тих, хто здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі товарами на території села (крім підакцизних) та в інших випадках, визначених Постановою № 1336.  

За матеріалами блогу M.E.Doc.

Останні новини

Останнім часом на звільнених та відносно мирних територіях стали відкриватися нові крамнички.  Більшість з...
16.06.2022
Роботодавець отримав повідомлення від ДЦЗ про звільнення працівника. Що це таке та як виплатити...
13.06.2022
ПРРО, Cashalot, Сота Каса
Вимоги щодо застосування РРО/ПРРО діють і під час воєнного стану. Але, з’явились нові  «воєнні» питання ...
10.06.2022
Відсутність первинних документів, в т.ч і по зарплаті – це реалії воєнного часу. Приміром, офіс підприємства...
09.06.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.