Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Резиденти Дія.City – огляд актуальних консультацій

Резиденти Дія.City – огляд актуальних консультацій

06.09.2022

Чи може резидент Дія.City стати єдинником третьої групи за ставкою 2%?

Відповідно  п. 10 пп. 298.2.3 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі набуття платником податку статусу резидента Дія.City – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому платник податку набув статус резидента Дія.City.

В «ЗІР», підкатегорії 108.01.01 податківці зазначили, що резидент Дія.City (юридична особа), який є платником податку на прибуток підприємств на загальних підставах, не може обрати третю групу платника єдиного податку з особливостями оподаткування на період дії воєнного стану в Україні.

Яку ставку єдиного внеску застосовує платник – резидент Дія.City при обчисленні мінімального страхового внеску для працівника – особи з інвалідністю?

Відповідно до ч. 14-1 ст. 8 Закону №2464  ЄСВ  для платника – резидента Дія.City, який у календарному місяці відповідав вимогам, визначеним пп. 2, 3 ч. 1, п. 10 ч. 2 ст. 5 Закону №1667 встановлюється:

  • на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону №108 – у розмірі мінімального страхового внеску;
  • на суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактами, укладеними у порядку, передбаченому Законом №1667, – у розмірі мінімального страхового внеску.

ГУ ДПС в Одеській області 01.09.2022р. на своєму веб-порталі проінформувало, що норми ч. 14-1 ст. 8 Закону №2464 є імперативними щодо конкретного кола платників ЄСВ – резидентів Дія.City. Сплата ЄСВ в такому разі  здійснюються у розмірі мінімального страхового внеску, в тому числі за осіб з інвалідністю, які працюють у резидента Дія.City. При цьому мінімальний страховий платіж розраховується як добуток мінімального розміру заробітної плати на ставку єдиного внеску у розмірі 22 %.

За якою ставкою ПДФО оподатковується дохід спеціаліста Дія.City, що виплачується на його користь у вигляді допомоги по тимчасовій втраті працездатності (лікарняні)?

Відповідно до п.3.2 та 3.3 Інструкції № 5  допомога,  що здійснюються за рахунок коштів фондів державного соціального страхування, а саме допомога по тимчасовій непрацездатності; допомога по вагітності та пологах ,а також оплата  перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів страхувальника є іншими виплатами, що не належать до фонду оплати праці.

В «ЗІР» категорії 103.03 податківці зазначили, що оскільки дохід спеціаліста Дія.City, що виплачується на його користь у вигляді допомоги по тимчасовій втраті працездатності (лікарняні), не включається до складу заробітної плати то оподаткування такого доходу здійснюється у загальному порядку визначене розділом IV ПКУ, тобто за ПДФО –  18 %.

Останні новини

Якщо така відпустка збігається з виходом у відпустку по вагітності та пологах, допомога по вагітності та...
18.01.2023
З 5 січня 2023 року діє постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення...
17.01.2023
Продовження дію карантину через COVID-19 Уряд продовжив дію карантину через COVID-19 до 30 квітня 2023 року (Постанова...
13.01.2023
З 1 січня 2023 року діє оновлений порядок обчислення середнього заробітку для оплати лікарняних (Постанова КМУ...
12.01.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.