Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Працівник скористався корпоративною карткою для власних потреб: як вийти з «податкового» піке?

Працівник скористався корпоративною карткою для власних потреб: як вийти з «податкового» піке?

25.08.2021

Працівник помилково оплатив власні потреби під час відрядження з КПК. Які податкові наслідки для підприємства та працівника?

Тут може бути декілька варіантів.

Визнати таке придбання господарськими витратами. Звісно, якщо можливо. Затвердити авансовий звіт з доданими до нього первинними документами.

Придбання не пов’язане із господарською діяльністю підприємства. Отже, кошти мають бути повернуті підприємству.

Як це зробити?

Податківці в листі від 14.04.2020 р. N 1515/6/99-00-05-04-01-06/ІПК рекомендують:

  • У встановлений пп. 170.9.2 ПКУ скласти «нульовий»  авансовий звіт;
    надміру витрачених коштів повернути в касу або зарахувати на банківський рахунок до або під час подання зазначеного звіту.
  • У разі, якщо працівник склав «нульовий»  авансовий звіт на 5-ий банківський день (як зазначено в листі) від дати оплати товарів (послуг), проте не повернув кошти до чи під час складання звіту, то на підставі п. 4 Наказу N 841 вважається, що такий працівник має право повернути кошти до кінця звітного місяця, у якому складений авансовий звіт без оподаткування цієї суми ПДФО та військовим збором.
  • Якщо працівник повернув кошти після закінчення звітного місяця, у якому настав граничний строк, підприємство повинне оподаткувати суму оплати товарів працівником ПДФО із застосуванням «натурального» коефіцієнта та військовим збором, які утримуються з його доходу  на підставі абз. г пп. 164.2.17 ПКУ.

Останні новини

Зникла електроенергія і разом з нею інтернет. Як працювати бізнесу в таких форс-мажорних обставинах без...
01.12.2022
За мирного часу на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого...
01.12.2022
Час від часу податківці акцентують увагу на необхідності застосування РРО/ПРРО у разі інтернет –...
30.11.2022
З 1 січня 2023 р. запрацює Закон України від 03.11.2022 р. №2710-IX  «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Саме п. 3...
30.11.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.