Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Новини Помилково зараховані кошти в кінці року можуть стати фатальними для платників єдиного податку!

Помилково зараховані кошти в кінці року можуть стати фатальними для платників єдиного податку!

22.12.2021

Чи включається до доходу підприємства – платника єдиного податку сума коштів, яка помилково зарахована банком на рахунок такого платника та повернута протягом звітного періоду чи наступних періодів)? Адже отримані кошти формують об’єкт оподаткування єдиним податком. Саме тому наприкінці року доцільно уважно стежити за надходженнями. Такі надходження можуть призвести не тільки до додаткового податкового навантаження в окремих випадках, але і стати фатальним для розміру доходу, що дає право для перебування на єдиному податку.

Якщо кошти помилково зараховані на рахунок підприємства платника єдиного податку з вини банку, то банк-порушник зобов’язаний після виявлення помилки негайно повідомити неналежного отримувача про здійснення помилкового переказу і про необхідність ініціювання ним переказу еквівалентної суми коштів цьому банку протягом трьох робочих днів від дати надходження такого повідомлення.

Таким чином, у разі отримання підприємством – платником єдиного податку помилкового переказу з вини банку та повідомлення банку-порушника:

  • за умови повернення помилково отриманих коштів протягом встановленого терміну та в одному податковому (звітному) періоді не включає зазначені суми до складу доходів;
  • за умови повернення помилково отриманих коштів протягом встановленого терміну, але в наступному податковому (звітному) періоді, включає зазначені суми до складу доходів податкового (звітного) періоду із здійсненням перерахунку доходів у наступному звітному періоді (у випадку отримання помилкового переказу за три або менше робочих дні до закінчення податкового (звітного) періоду).

Останні новини

Останнім часом на звільнених та відносно мирних територіях стали відкриватися нові крамнички.  Більшість з...
16.06.2022
Роботодавець отримав повідомлення від ДЦЗ про звільнення працівника. Що це таке та як виплатити...
13.06.2022
ПРРО, Cashalot, Сота Каса
Вимоги щодо застосування РРО/ПРРО діють і під час воєнного стану. Але, з’явились нові  «воєнні» питання ...
10.06.2022
Відсутність первинних документів, в т.ч і по зарплаті – це реалії воєнного часу. Приміром, офіс підприємства...
09.06.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.