Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Податківці проводять співставлення між даними вказаними підприємцями у звітності та даними інформаційних баз за ознакою доходу «157»

Податківці проводять співставлення між даними вказаними підприємцями у звітності та даними інформаційних баз за ознакою доходу «157»

14.05.2021

Контрагент виплачує дохід  на користь підприємців та зазначає суму виплаченого підприємницького доходу  в додатку 4-ДФ Податкового розрахунку (до 01.01.21р. – в звіті за формою 1-ДФ) за ознакою доходів – «157». На рівні ДПС України  проводиться співставлення між даними вказаними підприємцями у звітності та даними інформаційних баз за ознакою доходу «157- дохід отриманій від здійснення підприємницької діяльності». Про статистику занижених доходів та рекомендаціями  для підприємців поділились в ГУ ДПС у Харківській області на вебпорталі 

На рівні ДПС України проводиться співставлення між даними вказаними підприємцями у звітності та даними інформаційних баз за ознакою доходу «157- дохід отриманій від здійснення підприємницької діяльності». Так, За 2019 рік були встановлені розбіжності по 513 ФОП, якими у податкових деклараціях вказано обсяг отриманого доходу у розмірах менше ніж вказано податковими агентами у розрахунку ф. 1-ДФ, на загальну суму 911,8 млн гривень. Тобто, можливі випадки заниження доходу, що підлягає оподаткуванню та не надходження відповідних податків до бюджету.

Відпрацювання встановлених розбіжностей потребує уточнення в джерелах виплати доходу. На адресу податкових агентів надсилаються запити щодо підтвердження або спростування сум доходів виплачених на користь ФОП. Після підтвердження податковими агентами фактично виплаченого обсягу доходу на користь ФОП у разі відмови надання уточнюючих податкових декларацій, матеріали передаються до управління податкового аудиту для проведення перевірок.

Підприємці запрошуються до контролюючих органів для надання пояснень щодо існуючих розбіжностей.

За результатами відпрацювання встановлених розбіжностей за 2019 рік:

– 261 підприємцем, що є платниками єдиного податку надані звітні (уточнюючі) податкові декларації після вжитих заходів, усунуті розбіжності у розмірі 337,2 млн грн, сплачено єдиний податок у розмірі 15,2 млн грн;

– 31 підприємцем, що є платниками на загальній системі оподаткування надано звітні (уточнюючі) податкові декларації після вжитих заходів, усунуті розбіжності у розмірі 111,3 млн грн, сплачено ПДФО у розмірі 2,3 млн грн;

– 36 підприємців, що є платниками ПДВ,  мали розбіжності в деклараціях – 59,5 млн грн на суму визначеного ПДВ;

– по 31 підприємцю податковими агентами надані уточнені розрахунки за

формою 1-ДФ на зменшення помилково відображених сум доходу, що виплачені на користь ФОП, усунено розбіжності на суму 46,8 млн гривень.

Інформація щодо 29 підприємців, за діяльністю яких визначені розбіжності у розмірі 40,4 млн грн, передана до управління податкового аудиту. Після зняття обмежень пов`язаних з запобіганням поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV – 2 будуть проведені документальні перевірки.

Отже, з метою декларування реально отриманих доходів, пропонуємо фізичним особам-підприємцям перед поданням податкової звітності проводити звірку з податковими агентами від яких отриманий дохід, що на даний час можливо зробити в електронному кабінеті платника податків.

Останні новини

Хочемо представити вам новий модуль «Створення податкових  накладних на основі чеків», що з’явився в...
12.05.2024
Хороші новини — Cashalot розширює можливості мобільного застосунку ПРРО Завдяки новій інтеграції ПРРО Cashalot із...
29.04.2024
На ринку України зараз представлено багато різних пристроїв 3 в 1 на базі Android, але одним з найпоширеніших є...
20.02.2024
Мобільні POS-термінали 3 в 1 — це сучасні пристрої, які дозволяють приймати безготівкові платежі, реєструвати...
20.02.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.