Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Післяоплата від Нової Пошти: чи потрібен ФОПу РРО?

Післяоплата від Нової Пошти: чи потрібен ФОПу РРО?

04.09.2023

Класична ситуація: ФОП здійснює роздрібну торгівлю відправляючи товар замовникам накладним платежем через поштового оператора ТОВ «Нова Пошта», а оплату замовника на свій рахунок отримує від ТОВ «НоваПей».

Протягом декількох попередніх років ДПС України надавала ФОП   індивідуальні податкові консультації щодо порядку застосування РРО/ПРРО в такій ситуації. Чек РРО/ПРРО, як відповідний розрахунковий документ, що підтверджує факт оплати товару зобов’язана видавати служба кур’єрської доставки. Таким чином, застосування РРО/ПРРО не є обов’язковим у разі продажу товару виключно на умовах післяплати та доставлення таких товарів кур’єрською службою. Саме кур’єр, якщо він приймає кошти за товар, має видати покупцю розрахунковий документ.

Але все змінилось із появою ІПК від 04.07.2023 р. № 1693/ІПК/99-00-07-04-01-06.

В цій консультації фахівці відомства, з огляду на дослідження умов Договору про надання послуг з організації перевезення відправлень, розміщеного на сайті ТОВ «Нова пошта» розглядають  останнього  як експедитора. До того ж, на думку фахівців відомства, ТОВ «Нова пошта» і ТОВ «НоваПей» це різні особи. І з ними у ФОПа, як  суб’єкта господарювання  різні домовленості. Тобто, товар перевозить «Нова пошта», а приймає та переказує кошти за цей товар «НоваПей». Таким чином, фахівці відомства наполягають, що розрахунковий документ РРО/ПРРО має скласти саме продавець товару.  І надати його покупцю (вклавши його в пакування при відправленні товару або надіславши в електронному вигляді). А от те, що розрахунковий документ РРО/ПРРО  покупцю надає «Нова пошта» при прийнятті післяоплати за товар, продавця від обов’язку надати розрахунковий документ не звільняє.

Цитата: «Враховуючи викладене вище, повідомляємо, що в описаних Підприємцем у зверненні обставинах застосування РРО, формування та надсилання разом із товаром розрахункового документа встановленої форми та змісту є обов’язковим щодо всіх договорів купівлі-продажу, укладених із покупцями».

Таким чином, усі ФОП, які відправляють товари через «Нову пошту» й отримують післяплату на свій розрахунковий рахунок через NovaPay, – зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО.

Останні новини

Хочемо представити вам новий модуль «Створення податкових  накладних на основі чеків», що з’явився в...
12.05.2024
Хороші новини — Cashalot розширює можливості мобільного застосунку ПРРО Завдяки новій інтеграції ПРРО Cashalot із...
29.04.2024
На ринку України зараз представлено багато різних пристроїв 3 в 1 на базі Android, але одним з найпоширеніших є...
20.02.2024
Мобільні POS-термінали 3 в 1 — це сучасні пристрої, які дозволяють приймати безготівкові платежі, реєструвати...
20.02.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.