Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти! Сьогодні наші номери телефонів не працюють по технічним причинам. Будь ласка, пишіть нам у месенджери: +38 (063) 204-53-20 Telegram, +38 (068) 763-70-09 Viber, WhatsApp. А також в онлайн-чат на сайті (кнопка знизу)
Новини Підприємство за власні кошти збудувало газопровід для приєднання будівлі до газових мереж. Надалі такий об’єкт передається на «Облгаз». Як обліковувати ПДВ по такій операції?

Підприємство за власні кошти збудувало газопровід для приєднання будівлі до газових мереж. Надалі такий об’єкт передається на «Облгаз». Як обліковувати ПДВ по такій операції?

26.08.2021

Відповідно до пп. 197.1.16 ПКУ від ПДВ звільнена безоплатна передача в державну власність чи комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність об’єктів усіх форм власності, які перебувають на балансі одного платника податку і передаються на баланс іншого платника податку, якщо такі операції проводяться за рішенням Кабміну, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, прийнятими у межах їх повноважень.

Норми цього підпункту поширюються також на операції з безоплатної передачі об’єктів з балансу юридичної особи будь-якої форми власності на баланс іншої юридичної особи, яка перебуває в державній або комунальній власності, що проводяться за рішенням органу державної влади України або органу місцевого самоврядування, прийнятим у межах їх повноважень та за рішенням юридичних осіб, у разі передачі основних засобів інфраструктури залізничного транспорту, незалежно від того, чи є суб’єкти операції платниками податку.

Отже, для застосування пільги визначеної пп.197.1.16 ПКУ мають виконуватися такі умови:

  • передача об’єктів в державну чи комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність, а також на баланс іншої юридичної особи, яка перебуває в державній або комунальній власності;
  • передача проводиться за рішенням КМУ, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, прийнятим у межах їх повноважень, рішенням органу державної влади України.

При здійсненні операції з безоплатного постачання (передачі) необоротних активів, яка звільняється від оподаткування ПДВ, платник податку зобов’язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН у встановлені ПКУ терміни одну ПН. У цьому випадку згідно з п. 201.3 ПКУ у разі звільнення від оподаткування у ПН робиться запис «Без ПДВ», але ціна в такій ПН буде нульова (ІПК від 13.12.2018 р. № 5220/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Приєднуйтесь до вебінару «Будівництво та ремонт «для себе», де 14 вересня ми детально розберемо облік та податкові нюанси.

Зареєструватись

Останні новини

Шановні клієнти! Повідомляємо вам, що з 1 жовтня 2022 року вартість модулів програми M.E.Doc та модулів СОТА буде...
29.09.2022
16.09.2022 року набрав чинності спільний наказ БЕБ і МФУ  від 31.08.2022 року № 206/265 «Про затвердження Порядку надання...
23.09.2022
З прийняттям спеціального Закону «Про віртуальні активи» № 2074-IX від 17.02.2022 року це питання стало...
19.09.2022
Проаналізувавши норми наказу МФУ від 29.07.2022 р.№225 спробуємо «підібрати» оптимальну підставу не можливості...
14.09.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.