Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Новини Особливості застосування РРО/ПРРО у разі здійснення інтернет-торгівлі

Особливості застосування РРО/ПРРО у разі здійснення інтернет-торгівлі

10.01.2022

Продовжуємо цикл матеріалів про застосування РРО/ПРРО в розрізі сфер діяльності. Сьогодні друга публікація присвячена інтернет-торгівлі. Розкажемо, хто із суб’єктів господарювання, які здійснюють інтернет-торгівлю, повинен використовувати РРО/ПРРО, і на що слід звернути увагу.

Нагадаємо, що в розумінні Закону України “Про електронну комерцію” від 03.09.2015 р. № 675-VIII (далі – Закон № 675) інтернет- торгівля – це електронна торгівля, результатом якої є реалізація товарів дистанційним способом за участю інтернет-магазину.

Хто може займатися інтернет-торгівлею?

Слід зазначити, що інтернет-торгівля стала дуже поширеним видом діяльності, оскільки це зручно, як для покупця, так і для продавця. Здійснювати діяльність інтернет-торгівлі (електронної комерції) можуть суб’єкти господарювання. Це визначено законодавчо! До суб’єктів господарювання відносяться – юридичні особи та фізичних осіб – підприємців. Однак, це не стосується ФОПів, які здійснюють незалежну, професійну діяльність (нотаріуси, адвокати, тощо). Крім того, Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. № 265 (далі – Закон № 265) визначено винятки щодо застосування РРО/ПРРО, але із застосуванням КОРО та РК (ст. 10 Закону № 265).

Розрахункові операції в інтернет-магазині: коли слід використовувати РРО/ПРРО 

Нагадаємо, що розрахунковою операцією є – приймання від покупців грошових коштів, платіжних карток, чеків, жетонів тощо. Більш докладно про поняття розрахункової операції визначено у ст. 2 Закону № 265.

На думку податківців, якщо покупці розраховуються за товар з використанням LiqPay, Portmone, WayForPay, іPay, Monobank, Приват24 та Ощадбанк24/7 – цей розрахунок не вважається безготівковим, а значить застосування РРО є обов’язковим.

Закцентуємо увагу на інтернет-еквайрингу, тобто, оплата товару чи послуги здійснюється за допомогою банківського сервісу через сайт інтернет-магазину. Обов’язковою умовою є укладання договору еквайрингу з еквайрами (LiqPay, Portmone, WayForPay, Monobank, Приват24 тощо). Це означає, що інтернет-магазин надає доручення еквайру приймати грошові кошти (оплата здійснюється карткою) за допомогою таких систем. Ці операції, незважаючи на те, що вони безготівкові, тобто не має фізичного використання готівки, платіжної картки, є розрахунковими – тому застосування РРО/ПРРО є обов’язковим.

Це ж стосується і звичайних переказів на номер платіжної картки з іншої картки.

РРО/ПРРО не застосовується у разі здійснення операцій через інтернет-банкінг (оплата за товар/послугу здійснюється платіжною карткою самостійно покупцем через мобільний додаток або онлайн-банкінг). Така операція не є розрахунковою.

Крім того, без РРО не обійтись, якщо у вашого інтернет-магазину є кур’єрська служба, яка передає товар та приймає оплату.

Рис. 1

Операції з оплати товарів в інтернет-магазині: коли РРО/ПРРО не використовується

Рис. 2

Зверніть увагу! Якщо відсутнє місце здійснення розрахунку, наприклад, інтернет-магазин займається продажем товарів або послуг, які передаються покупцю через інтернет, РРО не застосовується. Це можуть бути послуги зі створення дизайн-макету, продаж програм або додатків тощо.

! В усіх інших випадках, коли розрахункові операції не вважаються безготівковими, РРО обов’язкове.

Рис. 3

За матеріалами блогу M.E.Doc.

Останні новини

Останнім часом на звільнених та відносно мирних територіях стали відкриватися нові крамнички.  Більшість з...
16.06.2022
Роботодавець отримав повідомлення від ДЦЗ про звільнення працівника. Що це таке та як виплатити...
13.06.2022
ПРРО, Cashalot, Сота Каса
Вимоги щодо застосування РРО/ПРРО діють і під час воєнного стану. Але, з’явились нові  «воєнні» питання ...
10.06.2022
Відсутність первинних документів, в т.ч і по зарплаті – це реалії воєнного часу. Приміром, офіс підприємства...
09.06.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.