Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Особливості застосування РРО/ПРРО у разі здійснення інтернет-торгівлі

Особливості застосування РРО/ПРРО у разі здійснення інтернет-торгівлі

10.01.2022

Продовжуємо цикл матеріалів про застосування РРО/ПРРО в розрізі сфер діяльності. Сьогодні друга публікація присвячена інтернет-торгівлі. Розкажемо, хто із суб’єктів господарювання, які здійснюють інтернет-торгівлю, повинен використовувати РРО/ПРРО, і на що слід звернути увагу.

Нагадаємо, що в розумінні Закону України “Про електронну комерцію” від 03.09.2015 р. № 675-VIII (далі – Закон № 675) інтернет- торгівля – це електронна торгівля, результатом якої є реалізація товарів дистанційним способом за участю інтернет-магазину.

Хто може займатися інтернет-торгівлею?

Слід зазначити, що інтернет-торгівля стала дуже поширеним видом діяльності, оскільки це зручно, як для покупця, так і для продавця. Здійснювати діяльність інтернет-торгівлі (електронної комерції) можуть суб’єкти господарювання. Це визначено законодавчо! До суб’єктів господарювання відносяться – юридичні особи та фізичних осіб – підприємців. Однак, це не стосується ФОПів, які здійснюють незалежну, професійну діяльність (нотаріуси, адвокати, тощо). Крім того, Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. № 265 (далі – Закон № 265) визначено винятки щодо застосування РРО/ПРРО, але із застосуванням КОРО та РК (ст. 10 Закону № 265).

Розрахункові операції в інтернет-магазині: коли слід використовувати РРО/ПРРО 

Нагадаємо, що розрахунковою операцією є – приймання від покупців грошових коштів, платіжних карток, чеків, жетонів тощо. Більш докладно про поняття розрахункової операції визначено у ст. 2 Закону № 265.

На думку податківців, якщо покупці розраховуються за товар з використанням LiqPay, Portmone, WayForPay, іPay, Monobank, Приват24 та Ощадбанк24/7 – цей розрахунок не вважається безготівковим, а значить застосування РРО є обов’язковим.

Закцентуємо увагу на інтернет-еквайрингу, тобто, оплата товару чи послуги здійснюється за допомогою банківського сервісу через сайт інтернет-магазину. Обов’язковою умовою є укладання договору еквайрингу з еквайрами (LiqPay, Portmone, WayForPay, Monobank, Приват24 тощо). Це означає, що інтернет-магазин надає доручення еквайру приймати грошові кошти (оплата здійснюється карткою) за допомогою таких систем. Ці операції, незважаючи на те, що вони безготівкові, тобто не має фізичного використання готівки, платіжної картки, є розрахунковими – тому застосування РРО/ПРРО є обов’язковим.

Це ж стосується і звичайних переказів на номер платіжної картки з іншої картки.

РРО/ПРРО не застосовується у разі здійснення операцій через інтернет-банкінг (оплата за товар/послугу здійснюється платіжною карткою самостійно покупцем через мобільний додаток або онлайн-банкінг). Така операція не є розрахунковою.

Крім того, без РРО не обійтись, якщо у вашого інтернет-магазину є кур’єрська служба, яка передає товар та приймає оплату.

Рис. 1

Операції з оплати товарів в інтернет-магазині: коли РРО/ПРРО не використовується

Рис. 2

Зверніть увагу! Якщо відсутнє місце здійснення розрахунку, наприклад, інтернет-магазин займається продажем товарів або послуг, які передаються покупцю через інтернет, РРО не застосовується. Це можуть бути послуги зі створення дизайн-макету, продаж програм або додатків тощо.

! В усіх інших випадках, коли розрахункові операції не вважаються безготівковими, РРО обов’язкове.

Рис. 3

За матеріалами блогу M.E.Doc.

Останні новини

Хочемо представити вам новий модуль «Створення податкових  накладних на основі чеків», що з’явився в...
12.05.2024
Хороші новини — Cashalot розширює можливості мобільного застосунку ПРРО Завдяки новій інтеграції ПРРО Cashalot із...
29.04.2024
На ринку України зараз представлено багато різних пристроїв 3 в 1 на базі Android, але одним з найпоширеніших є...
20.02.2024
Мобільні POS-термінали 3 в 1 — це сучасні пристрої, які дозволяють приймати безготівкові платежі, реєструвати...
20.02.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.