Новини Новий звіт з ЄСВ: детально про зміни

Новий звіт з ЄСВ: детально про зміни

26.07.2018
З 1 серпня вступають в силу зміни до форми звітності з ЄСВ та Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р.. № 435 (далі – Порядок).

Зміни затверджено наказом Мінфіну від 15.05.2018 р.. №511 (опубліковано в Офіційному віснику України 06.07.2018 за № 51). Зверніть увагу! Звіт по ЄСВ (місячний) за новою формою потрібно буде подавати за серпень з 1 вересня згідно п. 46.6 Податкового кодексу України , якщо не буде інших роз’яснень контролюючих органів. Зосередимося на зміни, які торкнулися заповнення Додатка 4 Звіту з ЄСВ, а саме таблиць 1, 5 і 6, які повинні подавати всі роботодавці.

 

Таблиця 1 Додатка 4

1. У шапці Таблиці 1 замінено назву графи «Штатна чисельність працівників» на «Облікова чисельність штатних працівників» , ніж приведено у відповідність з вимогами Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики від 28.09.05 р.. № 286 . Це не змінює для страхувальників порядок обчислення штатної чисельності працівників – він залишається незмінним.

2. Доповнено графу 3 таблиці 1 “нараховано єдиного внеску” графами:

  • 3.2.1 «на суми заробітної плати, нарахованої підприємствами, установами і організаціями працюючим особам з інвалідністю (22%)»;
  • 3.3.1 «на суми заробітної плати, нарахованої підприємствами та організаціями всеукраїнських громадських організацій людей з інвалідністю, зокрема товариствами УТОГ та УТОС (22%)»;
  • 3.4.1 «на суми заробітної плати, нарахованої підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону України” Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування »), працюючим особам з інвалідністю (22%) ».Отже, роботодавцям, у яких працюють особи з інвалідністю, в звіті по ЄСВ потрібно тепер буде вказувати ЄСВ, як за пільговими ставками (5,3%, 5,5% і 8,41%), так і за загальною ставкою 22%. При цьому, в порядку не зазначено, чи потрібно ці суми враховувати в загальну суму нарахованого ЄСВ. За логікою – ці суми зазначаються у Звіті довідково і не враховуються в загальну суму ЄСВ, однак це питання потребує додаткового роз’яснення податкового органу.

Таблиця 5 Додатка 4

Таблиця 5 доповнена новими графами:

12. Професійна назва роботи;

13. Код ЗКППТР;

14. Код класифікатора професій;

15. Посада;

16. Документ-підстава про початок роботи і відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду;

18. Дата створення нового робочого місця (штатної одиниці), на яке у звітному періоді працевлаштований працівник;

19. Військове звання.

Отже, відтепер цю таблицю слід заповнювати та на осіб, які були переведені на іншу посаду (роботу) у того самого страхувальника; якщо особа вперше вступила на військову службу або закінчив її проходження (з виключенням зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо)).

Код класифікатора професій (код КП), код загальносоюзного класифікатора професій, посад і тарифних розрядів (код ЗКППТР), професійна назва роботи вибираються з довідника, відповідає національному класифікатору України « Класифікатор професій ДК 003: 2010 ».

Назва посади повинна відповідати запису в трудовій книжці. Запис про переведення працівника на іншу посаду або роботу у того самого страхувальника вноситься до таблиці 5 у тому самому порядку, як і про прийняття на роботу. Записи про причини звільнення в таблиці 5 повинні вноситися в точній відповідності з формулюванням чинного законодавства з посиланням на відповідну статтю, пункт закону. Наприклад, п. 4 ст. 40 Кзпп України.

Якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових договорів (цивільно-правових договорів), зміни посади, строків проходження військової служби або надання відповідної відпустки, таблиця 5 додатка 4 до цього Порядку не формується та не надається.

Таблиця 6 Додатка 4

Назви граф Таблиці 6 були дещо відкориговано, а саме тепер у назвах граф, крім зарплати і доходу, зазначено грошове забезпечення. Назву графи 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових / цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» доповнено проходженням військової служби.

При цьому, кількість граф і їх зміст не змінилися.

В той же час звертаємо увагу, що при заповненні графи 10 врахуйте новий код типу нарахувань – 14 – сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати і фактично нарахованої заробітної плати (доходу) за попередні періоди у зв’язку з здійсненням перерахунку при звільненні працівника за попередні періоди, пов’язані з уточненням днів використаного заздалегідь відпустки (у зв’язку з сторнуванням).

Нагадаємо, що графа 10 таблиці заповнюється тільки у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань.

Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.