Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Новини Міфи про ПРРО. Про скасування реєстрації

Міфи про ПРРО. Про скасування реєстрації

17.12.2021

І нарешті, сьогодні ми зруйнуємо останній міф, що гуляє інфопорсторами – це скасування реєстрації. Багато хто із суб’єктів господарювання вважає, що скасування реєстрації ПРРО – важкий процес, який потребує використання значної кількості часу та ресурсів. Але на практиці все зовсім інакше.
Пропонуємо порівняти процес скасування реєстрації програмної каси та класичної в таблиці.

РРО ПРРО

Скасування реєстрації РРО здійснюється за заявою СГ або примусово за рішенням контролюючого органу за місцем реєстрації РРО.

Рішення про скасування реєстрації РРО оформлюється за ф. № 5-РРО (додаток 5). Таке рішення підписується керівником контролюючого органу за місцем реєстрації РРО або уповноваженою особою контролюючого органу.

Перед скасуванням реєстрації РРО його необхідно розпломбувати в ЦСО, з яким СГ укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Разом із заявою про скасування реєстрації СГ надає реєстраційне посвідчення.

Реєстрація ПРРО скасовується на підставі Заяви (ф. 1-ПРРО) з позначкою «Скасування реєстрації», яка подається засобами електронного зв’язку або або на підставі Повідомлення про виявлення несправностей ПРРО (ф. № 2-ПРРО з позначками «несправність» або «крадіжка пристрою чи компрометація ключа». 

До подання Заяви про скасування реєстрації ПРРО СГ має забезпечити передачу всіх копій створених ПРРО розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до фіскального сервера, електронних фіскальних звітних чеків та повідомлень, передбачених Порядком про реєстрацію ПРРО, наказ №317.

Скасування реєстрації РРО проводиться контролюючим органом не пізніше двох робочих днів з дня настання терміну виведення з експлуатації РРО (п. 6 глави 4 розд. II Порядку № 547).

У заяві про скасування реєстрації РРО зазначається спосіб отримання довідки про скасування реєстрації РРО за формою № 6-РРО (додаток 6) (поштою або безпосередньо в контролюючому органі) або її копії (електронною поштою), в Електронному кабінеті.

Повідомлення про скасування реєстрації ПРРО направляється СГ засобами Електронного кабінету із зазначенням підстав (п. 4 розд. IІІ Порядку реєстрації ПРРО, наказ № 317).

Висновок. Для скасування реєстрації ПРРО суб’єкту господарювання необхідно пройти 3 кроки, а саме: забезпечити передачу всіх копій створених ПРРО розрахункових документів у режимі офлайн ➡ подати заяву до ДПС ➡ отримати від ДПС повідомлення про скасування реєстрації ПРРО.

Що ж стосується скасування реєстрації РРО, то тут дійсно, потрібно витратити багато часу, адже необхідно подати заяву до ДПС, в ЦСО розпломбувати апарат РРО, всю цю інформацію надати ДПС. Процес може зайняти понад тиждень.

Підсумуємо: не вірте всьому, що говорять. Довіряйте лише фактам. В серії дописів ми з вами розвіяли всі популярні на сьогодні міфи про використання програмної каси.

Останні новини

Останнім часом на звільнених та відносно мирних територіях стали відкриватися нові крамнички.  Більшість з...
16.06.2022
Роботодавець отримав повідомлення від ДЦЗ про звільнення працівника. Що це таке та як виплатити...
13.06.2022
ПРРО, Cashalot, Сота Каса
Вимоги щодо застосування РРО/ПРРО діють і під час воєнного стану. Але, з’явились нові  «воєнні» питання ...
10.06.2022
Відсутність первинних документів, в т.ч і по зарплаті – це реалії воєнного часу. Приміром, офіс підприємства...
09.06.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.