Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Міфи про ПРРО. Про скасування реєстрації

Міфи про ПРРО. Про скасування реєстрації

17.12.2021

І нарешті, сьогодні ми зруйнуємо останній міф, що гуляє інфопорсторами – це скасування реєстрації. Багато хто із суб’єктів господарювання вважає, що скасування реєстрації ПРРО – важкий процес, який потребує використання значної кількості часу та ресурсів. Але на практиці все зовсім інакше.
Пропонуємо порівняти процес скасування реєстрації програмної каси та класичної в таблиці.

РРО ПРРО

Скасування реєстрації РРО здійснюється за заявою СГ або примусово за рішенням контролюючого органу за місцем реєстрації РРО.

Рішення про скасування реєстрації РРО оформлюється за ф. № 5-РРО (додаток 5). Таке рішення підписується керівником контролюючого органу за місцем реєстрації РРО або уповноваженою особою контролюючого органу.

Перед скасуванням реєстрації РРО його необхідно розпломбувати в ЦСО, з яким СГ укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Разом із заявою про скасування реєстрації СГ надає реєстраційне посвідчення.

Реєстрація ПРРО скасовується на підставі Заяви (ф. 1-ПРРО) з позначкою «Скасування реєстрації», яка подається засобами електронного зв’язку або або на підставі Повідомлення про виявлення несправностей ПРРО (ф. № 2-ПРРО з позначками «несправність» або «крадіжка пристрою чи компрометація ключа». 

До подання Заяви про скасування реєстрації ПРРО СГ має забезпечити передачу всіх копій створених ПРРО розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до фіскального сервера, електронних фіскальних звітних чеків та повідомлень, передбачених Порядком про реєстрацію ПРРО, наказ №317.

Скасування реєстрації РРО проводиться контролюючим органом не пізніше двох робочих днів з дня настання терміну виведення з експлуатації РРО (п. 6 глави 4 розд. II Порядку № 547).

У заяві про скасування реєстрації РРО зазначається спосіб отримання довідки про скасування реєстрації РРО за формою № 6-РРО (додаток 6) (поштою або безпосередньо в контролюючому органі) або її копії (електронною поштою), в Електронному кабінеті.

Повідомлення про скасування реєстрації ПРРО направляється СГ засобами Електронного кабінету із зазначенням підстав (п. 4 розд. IІІ Порядку реєстрації ПРРО, наказ № 317).

Висновок. Для скасування реєстрації ПРРО суб’єкту господарювання необхідно пройти 3 кроки, а саме: забезпечити передачу всіх копій створених ПРРО розрахункових документів у режимі офлайн ➡ подати заяву до ДПС ➡ отримати від ДПС повідомлення про скасування реєстрації ПРРО.

Що ж стосується скасування реєстрації РРО, то тут дійсно, потрібно витратити багато часу, адже необхідно подати заяву до ДПС, в ЦСО розпломбувати апарат РРО, всю цю інформацію надати ДПС. Процес може зайняти понад тиждень.

Підсумуємо: не вірте всьому, що говорять. Довіряйте лише фактам. В серії дописів ми з вами розвіяли всі популярні на сьогодні міфи про використання програмної каси.

Останні новини

З огляду на ст. 12 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»...
24.03.2023
Насамперед згадаємо, що  за ч.3 ст.119 КЗпП за працівниками, призваними на строкову військову службу на...
23.03.2023
Закон України від 12.01.2023р. № 2888-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих...
22.03.2023
Нова редакція п. 170.9 ПКУ, яка запрацює на практиці з 01.04.2023 року вже бентежить багатьох бухгалтерів....
21.03.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.