Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Міфи про ПРРО. Контроль зі сторони ДПС

Міфи про ПРРО. Контроль зі сторони ДПС

16.12.2021

Всі ж переживають, що за ними може слідкувати податкова? Якщо не взагалі всі, то більшість точно!
Існує міф, що ДПС контролює використання ПРРО більше, ніж класичних РРО. І начебто це логічно, але давайте розберемося!

Дивіться порядок дій при використанні ПРРО та РРО в порівняльній таблиці.

РРО ПРРО

При здійсненні розрахункових операції в готівковій та/або безготівковій формі СГ зобов’язані, зокрема (п. 9-10 ст. 3 Закону № 265):

– щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій;

– створювати контрольні стрічки у паперовій та/або електронній формі і забезпечувати їх зберігання на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) – протягом 3-х років.

При здійсненні розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі СГ зобов’язані, зокрема (п. 1 розд. IV Порядку реєстрації ПРРО, наказ № 317):

 щоденно засобами ПРРО створювати у електронній формі фіскальні звітні чеки/фіскальні звіти у разі здійснення розрахункових операцій та подавати їх до фіскального сервера засобами телекомунікацій;

– передавати засобами телекомунікацій створену ПРРО інформацію у формі e-копій розрахункових документів, звітів тощо для їх реєстрації і довгострокового зберігання на фіскальному сервері та обліку роботи ПРРО фіскальним сервером;

– створювати контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання на ПРРО у разі здійснення розрахункових операцій у режимі офлайн – до моменту передачі електронних розрахункових документів тощо до фіскального сервера (з підтвердженням про їх доставку). 

СГ, які використовують РРО (за деякими виключеннями, наприклад, крім РРО, що застосовуються при торгівлі валютою), повинні подавати до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку e-копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці у пам’яті РРО або пам’яті модемів, які до них приєднані (п. 1.5 Порядку № 1057).

СГ, які використовують ПРРО, повинні передавати до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію у формі e-копій розрахункових документів, фіскальних звітів та чеків тощо, необхідну для обліку роботи ПРРО фіскальним сервером контролюючого органу, яка створюється засобами таких ПРРО (п. 1.7 Порядку № 1057).

Як бачимо, класичні РРО виконують фіскальну функцію (мають фіскальну пам’ять та зберігають на ній всю інформацію щодо розрахункових операцій). ПРРО є засобом, через який забезпечується виконання фіскальної функції (безпосередньо вона виконується фіскальним сервером). Отже, немає жодної різниці, яким реєстратором розрахункових операцій ви користуєтесь – класичним чи програмним.

Останні новини

З огляду на ст. 12 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»...
24.03.2023
Насамперед згадаємо, що  за ч.3 ст.119 КЗпП за працівниками, призваними на строкову військову службу на...
23.03.2023
Закон України від 12.01.2023р. № 2888-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих...
22.03.2023
Нова редакція п. 170.9 ПКУ, яка запрацює на практиці з 01.04.2023 року вже бентежить багатьох бухгалтерів....
21.03.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.