Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Міфи про ПРРО. Доопрацювання ("перепрошивка") РРО та ПРРО

Міфи про ПРРО. Доопрацювання (“перепрошивка”) РРО та ПРРО

07.12.2021

Якщо ви використовуєте РРО у своїй діяльності, то вам відомо, що з 1 серпня всі версії мають забезпечити можливість зазначення у фіскальних касових чеках низки нових реквізитів, а з 1 жовтня ще й цифрового значення штрих-коду марки акцизного податку. А для того, щоб у фіскальному касовому чеку на товари, послуги, який видається РРО з’явилися нові реквізити, необхідно щоб ЦЗГ провів перепрошивку.

Пропонуємо порівняти протокол дій в описаній ситуації залежно від того, використовуєте ви РРО чи ПРРО. Дивіться у таблиці.

РРО ПРРО

Користувач РРО повинен звернутися до ЦСО, з яким у нього укладений договір, з проханням здійснити оновлення програмного забезпечення РРО.

Зміни та доопрацювання у функціоналі ПРРО користувач отримує з оновленнями, які надає розробник ПРРО.

Доопрацювання РРО призводить до зміни версії внутрішнього програмного забезпечення, код якого зазначається в реєстраційному посвідченні. Тому РРО і КОРО необхідно перереєструвати (п. 2 гл. 3 розд. II Порядку, затвердженого наказом № 547, зі змінами відповідно до наказу від 26.07.2021 р. № 427, та п. 1 гл. 2 розд. II Порядку, затвердженого наказом № 547).

ПРРО не потребує “перепрошивки” та, відповідно, перереєстрації у зв’язку з оновленням та доопрацюванням функціоналу. 

Для перереєстрації після отримання “перепрошитого” РРО від ЦСО до ДПС необхідно подати із зазначенням причини перереєстрації:

  • заяву за формою № 1-РРО (додаток 1 до Порядку № 547, зі змінами відповідно до наказу № 427) з позначкою «Перереєстрація» та видане раніше реєстраційне посвідчення;
  • заяву за формою № 1-КОРО (додаток 3 до Порядку № 547, зі змінами відповідно до наказу № 317) з позначкою «Перереєстрація».

Документи слід подати протягом 5 робочих днів, що настають за днем виникнення підстав для перереєстрації РРО і КОРО.

Після отримання реєстраційної заяви контролюючий орган протягом двох робочих днів проводить перереєстрацію РРО та видає нове реєстраційне посвідчення замість попереднього.

До ДПС ніякі документи подавати не потрібно.

Ви маєте обов’язково відстежувати зміни в законодавстві та підзаконних актах щодо РРО, якщо використовуєте його у своїй діяльності.

Іншого способу не існує! Зобов’язані внести додаткові реквізити до фіскального чека – маєте змінити внутрішнє програмне забезпечення. А для цього слід відвезти свій РРО до ЦСО на “перепрошивку”, а потім ще перереєструвати його, отримати нове реєстраційне посвідчення в ДПС. А що буде з Вашим бізнесом у цей час?

Ви маєте використовувати резервний РРО, який, до речі, потім теж треба “перепрошити” або не здійснювати розрахункові операції взагалі.

З ПРРО все набагато простіше і легше!

Бо відстежуванням змін і оновленням програми тепер займаються розробники. Вам залишається лише завантажити оновлення. Більше вільного часу та ніяких перереєстрацій!

Останні новини

З огляду на ст. 12 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»...
24.03.2023
Насамперед згадаємо, що  за ч.3 ст.119 КЗпП за працівниками, призваними на строкову військову службу на...
23.03.2023
Закон України від 12.01.2023р. № 2888-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих...
22.03.2023
Нова редакція п. 170.9 ПКУ, яка запрацює на практиці з 01.04.2023 року вже бентежить багатьох бухгалтерів....
21.03.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.