Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Лікарняний гіг-спеціаліста – оплатити чи відмовити?

Лікарняний гіг-спеціаліста – оплатити чи відмовити?

03.10.2022

Це поширене запитання резидентів Дія.Сіті. Адже ст. 22 Закону України від 15.07. 2021 року № 1667-ІХ «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» визначено, що гіг-спеціалісти мають право на допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу по вагітності та пологах.

При цьому ст. 23 Закону № 1667 встановлено, що відомості про страховий стаж гіг-спеціалістів та інша інформація, необхідна для обчислення, призначення та здійснення страхових виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, ведуться у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що відповідає нормам ст. 19 та 21 Закону України від 23.09.1999 року № 1105 – XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Отже, виплата матеріального забезпечення гіг-спеціалістам резидента Дія.Сіті має надаватися відповідно до норм Закону № 1105.

І тут саме час згадати, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного зі страхових випадків. Таким чином орієнтуємось на те, чи вплинув лікарняний гіг-спеціаліста на виконання його роботи чи ні ,призвів він до втрати винагороди чи ні. Аналогічної думки притримується і ФСС у своєму листі від 22.08.2022 року № 1076-11-1.

У разі виплати гіг-спеціалісту винагороди за період виконання робіт та/або надання послуг, який збігається з періодом його тимчасової непрацездатності, допомога по тимчасовій непрацездатності за цей період не надається, оскільки не відбувається втрати доходу, а відтак підстави для компенсації втраченого доходу відсутні. Не забувайте оформити в такому разі відмову у призначенні допомоги та повідомити про це гіг-спеціаліста в порядку, передбаченому Законом № 1105.

Інша справа – вагітність та пологи. Оскільки ст. 22 Закону № 1667 гіг-спеціалістам резидента Дія.Сіті передбачено надання замість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами перерви у роботі за цією причиною сумарною тривалістю 126 (180) календарних днів на умовах гіг-контракту, допомога по вагітності та пологах має компенсувати втрачений дохід за увесь період такої перерви у роботі або до дня припинення гіг-контракту у разі завершення строку його дії раніше тривалості перерви.

 

Останні новини

Зникла електроенергія і разом з нею інтернет. Як працювати бізнесу в таких форс-мажорних обставинах без...
01.12.2022
За мирного часу на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого...
01.12.2022
Час від часу податківці акцентують увагу на необхідності застосування РРО/ПРРО у разі інтернет –...
30.11.2022
З 1 січня 2023 р. запрацює Закон України від 03.11.2022 р. №2710-IX  «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Саме п. 3...
30.11.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.