Шановні клієнти! Звертаємо вашу увагу, що сервери податкової працюють, однак можливі збої. Ми повідомимо, щойно податковою будуть усунені ці проблеми.
Новини Книга обліку доходів, доходів/витрат – важливе для ФОП «єдинників»

Книга обліку доходів, доходів/витрат – важливе для ФОП «єдинників»

09.02.2021

З 01.01.2021 р. для ФОП змінився порядок ведення обліку доходів, доходв/витрат, зокрема, відмінено обов’язкове ведення паперових Книг обліку доходу та витрат, Книг обліку доходів. Але сам облік підприємницьких доходів, доходів і витрат– не скасовано! Він може вестися у паперовому або в електронному вигляді. А от спосіб обліку залежить від обраної системи оподаткування.

ФОП – платники єдиного податку 1-3 груп ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів, доходів/витрат. Записи про доходи та витрати за роз’ясненнями податківців можна робити в будь-якому реєстрі обліку (зошиті, журналі, таблиці Excel або продовжувати вести книгу). Повідомляти податкову про обраний спосіб ведення обліку не потрібно. Разом із тим податківці мають право запросити зазначену інформацію для перевірки щодо граничного обсягу доходу за відповідний період. А тому такі записи мають містити інформацію щонайменше про місячні обороти. Саме вони є джерелом інформації для складання звітності з єдиного податку.

Враховуючи прядок формування об’єкта оподаткуквання у ФОП «єдинника» 1-2 груп та 3 групи без ПДВ, книга чи будь – який інший реєстр можє мати такий формат:

№ № Виручка
(готівка/безнал)
Повернення коштів Транзитні
кошти
Поповнення рахунку власними коштами Вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) Сума доходу до оподаткування

Говорячи про облік доходів чи доходів /витрат не слід забувати про вимоги ст.44 ПКУ щодо первинних документів (документів на придбані товари). А тому інформація про місячні обороти, яка заноситься до довільного реєстру, має відповідати змісту первинних документів за відповідний період. Для платників єдиного податку 3 групи – платників ПДВ, продовжують діяти всі вимоги ПКУ щодо обліку ПДВ.

Що робити зі старою Книгою облік? Позбутися чи зберігати? Звісно її треба зберігати три роки з моменту закінчення звітного періоду, у якому зробили останній запис.

Останні новини

Уряд постановою “Про внесення змін до деяких актів КМУ” від 16.06.2021 р. №611 продовжив дію карантину в Україні...
18.06.2021
З 01.07.2021р. набирає чинності Закон України від 31.03.2020 № 552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів...
16.06.2021
Повідомляємо, що 15.06.2021 відбудеться планова заміна ключів ЦСК. Це необхідно, оскільки відбудеться перехід на...
14.06.2021
Якщо в трудовій книжці відсутні записи про періоди роботи до 01.01.2004 року або є виправлення, або неточні...
08.06.2021
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.