Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Новини Хто має обов'язково встановлювати POS-термінал сьогодні та що очікує бізнес найближчим часом

Хто має обов’язково встановлювати POS-термінал сьогодні та що очікує бізнес найближчим часом

16.06.2022

Останнім часом на звільнених та відносно мирних територіях стали відкриватися нові крамнички.  Більшість з них оформлені на ФОПів, які мають право за законодавством не застосовувати РРО/ПРРО.  А чи зобов’язані такі торговці встановлювати  POS-термінал для прийняття оплати від покупців за допомогою електронного платіжного засобу (ПК)?

Відповідно до п. 1 Постанови КМУ  №878 від 29.09.2010р., суб’єкти господарювання, які застосовують РРО/ПРРО, повинні обов’язково приймати електронні платіжні картки для розрахунків за продані товари (надані послуги), незалежно від того, на якій системі оподаткування вони зареєстровані. Одночасно в п. 2 Постанови № 878 наведено перелік суб’єктів господарювання, яких звільнено від обов’язкового застосування POS-терміналів:

  • заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів (особовий склад ЗСУ та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів навчальних закладів, працівників промислових підприємств);
  • суб’єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з меншою чисельністю, ніж 25 тис. осіб;
  • підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. метрів (крім АЗС);

Разом з цим, зазначені суб’єкти господарювання можуть використовувати POS-термінал для зручності покупців за власним рішенням.

03.06.2022р. Мінекономіки оприлюднило проєкт Постанови КМУ «Про встановлення термінів, до настання яких торговці мають забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)», яким пропонуються  скасування Постанови № 878 та нові вимоги щодо застосування POS-терміналів. Так, торговці мають забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у т.ч. з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги), включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційним способом:

  • до 1 серпня 2022 р. – які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб;
  • до 1 серпня 2023 р. – які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб;
  • до 1 серпня 2024 р. –  які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 5 тис. осіб.

Виключення:

  • новостворені торговці – протягом 6 місяців з дати їх державної реєстрації;
  • ФОП – платники єдиного податку першої групи;
  • торговці, які здійснюють торгівлю з торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власновирощеної або відгодованої продукції;
  • торговці, які надають послуги в закладах громадського харчування, що не мають залу для обслуговування споживачів.

Отже, слідкуємо за  прийняттям постанови.

Останні новини

Останнім часом на звільнених та відносно мирних територіях стали відкриватися нові крамнички.  Більшість з...
16.06.2022
Роботодавець отримав повідомлення від ДЦЗ про звільнення працівника. Що це таке та як виплатити...
13.06.2022
ПРРО, Cashalot, Сота Каса
Вимоги щодо застосування РРО/ПРРО діють і під час воєнного стану. Але, з’явились нові  «воєнні» питання ...
10.06.2022
Відсутність первинних документів, в т.ч і по зарплаті – це реалії воєнного часу. Приміром, офіс підприємства...
09.06.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.