Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Готівка та безготівка в одному ФКЧ

Готівка та безготівка в одному ФКЧ

02.07.2023

Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ  від 29.12.2017 № 148  передбачає сумові обмеження на проведення розрахунків готівкою.

Суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами з фізичними особами – у розмірі до 50 000 грн включно (п.6 розд. ІІ Положення № 148).

Крім того, п. 7 розд. ІІ Положення № 148 передбачено, що фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою із суб’єктами господарювання протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами – у розмірі до 50 000 грн включно.

Платежі на суму, що перевищує 50 000 грн проводяться через надавачів платіжних послуг шляхом переказу коштів із рахунку на рахунок або внесення коштів до кас надавачів платіжних послуг для подальшого їх переказу на рахунки.

Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

А якщо покупець придбаває товар вартістю більшу з 50 000 грн і розраховується комбіновано (готівкою та платіжною карткою)?

Податківці в роз’ясненні від 26.06.2023р. пояснили, що платіжна картка є електронним платіжним засобом, за допомогою якого користувач ініціює платіжну операцію.

Відповідно до п. 1 п. 6 розд. I Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління НБУ від 29.07.2022 № 163, безготівкові розрахунки це перерахування коштів із рахунків платників на рахунки отримувачів, а також перерахування надавачами платіжних послуг коштів, унесених платниками готівкою, на рахунки отримувачів.

Таким чином, якщо вартість реалізованих  товарів фізичній особі перевищує 50 000 грн, то такий розрахунок можливо провести у одному розрахунковому документі комбіновано готівковими коштами та із застосуванням електронного платіжного засобу одночасно.

Але така комбінація можлива за умови, що сума готівкових коштів не перевищуватиме розміру 50 000 грн включно.

Останні новини

На ринку України зараз представлено багато різних пристроїв 3 в 1 на базі Android, але одним з найпоширеніших є...
20.02.2024
Мобільні POS-термінали 3 в 1 — це сучасні пристрої, які дозволяють приймати безготівкові платежі, реєструвати...
20.02.2024
📣 Шановні клієнти, будьте обачні, адже сьогодні помічено масову розсилку електронних листів, в яких...
14.02.2024
Шановні клієнти, повідомляємо вам, що з 12.02.2024 розробник ПЗ M.E.Doc, ЕЦП, CloudKey, Сота підвищує тарифи! Будь ласка,...
08.02.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.