Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини ФОП – «єдинник» перевищив обсяг доходу – оптимальний вихід є!

ФОП – «єдинник» перевищив обсяг доходу – оптимальний вихід є!

08.12.2022

Дотримання граничного обсягу доходу протягом року є ключовою умовою перебування ФОП на єдиному податку.

Перевищення – призводить до переходу ФОП груп 1 та 2 в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою на вищу групу платників єдиного податку або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

ФОП групи 3  у разі перевищення граничного обсягу доходу зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ. Тобто на загальну систему оподаткування.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу,  а до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 %.

Ід час воєнного стану у ФОП – «єдинників» з’явилась альтернатива – спецгрупа 3 зі ставкою єдиного податку 2%.

Отже, якщо такі ФОП перевищили обсяг доходу, визначений для відповідної групи, і в середині календарного кварталу виявили бажання перейти на сплату єдиного податку за ставкою 2 % доходу повинні здійснити наступні дії:

  • подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування щодо переходу на сплату єдиного податку за ставкою 2 % доходу. Такі платники єдиного податку вважаються платниками єдиного податку третьої групи з особливостями, встановленими п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України з наступного робочого дня після подання заяви;
  • подати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – Декларація) за податковий (звітний) квартал, у якому відбулося перевищення обсягу доходу, з наростаючим підсумком з початку року, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. При цьому в Декларації окремо відображається обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 %;
  • сплатити єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання такої декларації.

Останні новини

Якщо така відпустка збігається з виходом у відпустку по вагітності та пологах, допомога по вагітності та...
18.01.2023
З 5 січня 2023 року діє постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення...
17.01.2023
Продовження дію карантину через COVID-19 Уряд продовжив дію карантину через COVID-19 до 30 квітня 2023 року (Постанова...
13.01.2023
З 1 січня 2023 року діє оновлений порядок обчислення середнього заробітку для оплати лікарняних (Постанова КМУ...
12.01.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.