Шановні клієнти! Звертаємо вашу увагу, що сервери податкової працюють, однак можливі збої. Ми повідомимо, щойно податковою будуть усунені ці проблеми.
Новини ФОП є найманим працівником – чи можливо отримати «карантину» допомогу 8000 грн?

ФОП є найманим працівником – чи можливо отримати «карантину» допомогу 8000 грн?

12.05.2021

06.04.2021 року підписаний Закон України від 30.03.2021 року № 1358 – ІХ «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» за яким ФОП та наймані працівники можуть отримати допомогу на час карантину, якщо потрапляння регіону до “червоної” зони завадило їм виконувати свою роботу чи вести бізнес. Мова йдеться про 8000 грн. Звісно, претендувати на допомогу можуть виключно ФОП т наймані працівники, що зареєстровані на адміністративних територіях, віднесених до  «червоної» зони. В законі визначено головні умови для отримання допомоги, а також визначено випадки, коли застраховані особи таку допомогу не отримають. Серед таких обмежень на отримання  є ФОП, що одночасно є найманими працівниками. Закон передбачає перевірку ПФУ наданих у заяві даних.  Зверніть увагу, що застраховані особи, подаючи заяву,  несуть відповідальність за достовірність інформації, наданої для отримання допомоги. ПФУ буде проводити перевірку. Навіть передбачене повернення безпідставно отриманої допомоги до бюджету. А отже отримати допомогу ФОП, що є  одночасно і найманим працівником –  не вдасться.

Разом з цим,  закон не містить обмежень на отримання такої допомоги найманим працівником, який має статус ФОП. А отже, ФОП, за дотриманням інших вимог, може звернутися за отриманням допомоги як найманий працівник.

І тут слід бути уважним. Адже перед поданням заяви на допомогу як найманий працівник необхідно з’ясувати:

  • чи не є Ви сумісником. Сумісники внутрішні та зовнішні можуть отримати допомогу виключно за основним місцем роботи.
  • чи сплачував за Вас роботодавець ЄСВ за усі місяці відповідного кварталу, що передує запровадженню обмежень. Отримати таку інформацію можна на сайті ПФУ в розділі «Портал електронних послуг», маючи кваліфікований електронний підпис.
  • основний вид економічної діяльності роботодавця  на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається заява. Дізнатися про КВЕД свого роботодавця можна через портал Безкоштовний пошук Мінюсту.
  • свою середню заробітну плату. вона має не перевищує  30 тис. грн на місяць.

От і рахуйте.

Останні новини

Особа працює одночасно на двох підприємствах: на першому – за основним місцем та на другому – за...
23.09.2021
Час від часу у більшості бухгалтерів виникало питання «Чи оподатковувати офісні «смаколики» ПДФО? Фахівці...
22.09.2021
04.09.2021р. набула чинності Постанова КМУ від 01.09.2021р. № 917, якою вчергове оновлено  Порядок № 100. Насамперед,...
21.09.2021
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.