Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини ФОП – платники єдиного податку & криптовалюта: чи є точки перетину?

ФОП – платники єдиного податку & криптовалюта: чи є точки перетину?

19.09.2022

З прийняттям спеціального Закону «Про віртуальні активи» № 2074-IX від 17.02.2022 року це питання стало поширеним.

Слід зауважити, що Закон № 2074 набере чинності тільки з дня набрання чинності змін до ПКУ щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами. На даний час законопроект в роботі  в комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.

Закон № 2974 визначає віртуальні активи як нематеріальне благо. Вони не є засобом платежу та не можуть бути предметом обміну на майно чи послуги.

Власність на віртуальний актив підтверджується володінням віртуального ключа, що являє собою набором технічних засобів.

Операції з віртуальними активами регулюються НБУ. А що ж з приводу криптовалюти не сьогодні пояснює НБУ?

Спільною заявою фінансових регуляторів щодо статусу криптовалют в Україні ще в 2017 році  зазначено, що:

  • криптовалюта не є грошовими коштами. Адже вона не існує у формі банкнот, монет, записів на рахунках у банках, вона не може бути визнана грошима (грошовими коштами, коштами, грошовими знаками) у трактуванні українського законодавства;
  • криптовалюта не є валютою. Адже не має прив’язки до грошової одиниці жодної з держави, вона не може бути визнана валютою або законним платіжним засобом іноземної держави, та не є валютною цінністю в трактуванні валютного законодавства;
  • криптовалюта не є електронними грошима. Адже не випускається банком і не є грошовим зобов’язанням певної особи.

В результаті, розрахунки криптовалютою – це не грошові розрахунки.

Як відомо, п. 291.6 ПКУ містить  заборону на проведення платниками єдиного податку не грошових розрахунків. Ключовий момент — у розрахунках використовуватися гроші. Отже, розрахунки криптовалютою під табу ПКУ для ФОП – платників єдиного податку. Порушення цього правила коштуватиме ФОПу сплати податку 15% та позбавлення права перебування на єдиному податку.

Останні новини

Якщо така відпустка збігається з виходом у відпустку по вагітності та пологах, допомога по вагітності та...
18.01.2023
З 5 січня 2023 року діє постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення...
17.01.2023
Продовження дію карантину через COVID-19 Уряд продовжив дію карантину через COVID-19 до 30 квітня 2023 року (Постанова...
13.01.2023
З 1 січня 2023 року діє оновлений порядок обчислення середнього заробітку для оплати лікарняних (Постанова КМУ...
12.01.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.