Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини ФОП і електронні гроші

ФОП і електронні гроші

10.04.2023

З 01.04.2023 діє Закон України від 12.01. 2023 року № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг». Однією із змін є можливість ФОП, не залежно від системи оподаткування, використовувати електронні гроші. Проаналізуємо ряд питань, що пов’язані із запровадженням новації на практиці.

  1. Чи необхідно ФОПам повідомляти небанківських надавачів платіжних послуг та емітентів електронних грошей, у яких такі особи відкривають рахунки/електронні гаманці, про свій статус?

Так, з урахуванням змін, ФОП зобов’язані повідомляти про свій статус банки, інші фінансові установи, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, в яких такі особи відкривають рахунки/електронні гаманці (п. 69.7 ПКУ).

Неповідомлення ФОП про свій статус банку, іншій фінансовій установі, небанківському надавачу платіжних послуг/емітенту електронних грошей при відкритті рахунку/електронного гаманця тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 грн за кожний випадок неповідомлення (п. 118.3 ПКУ).

  1. Чи мають небанківські надавачі платіжних послуг, емітенти електронних грошей повинні повідомляти контролюючі органи про відкриття/закриття рахунків платників?

Закон № 2888 закріпив обов’язок надсилати до контролюючих органів повідомлення про відкриття/закриття рахунків платників податків виникає не лише у банків та інших фінансових установ, а і у небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей.

Емітенти електронних грошей зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття електронного гаманця платника податків – юридичної особи (резидента і нерезидента), у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунку/електронного гаманця.

При цьому, відповідальність за неподання небанківськими надавачами платіжних послуг, емітентами електронних грошей відповідним контролюючим органам в установлений ст. 69 ПКУ строк повідомлення про відкриття/закриття рахунків/електронних гаманців платників податків встановлена п. 118.1 ПКУ та передбачає накладення штрафу у розмірі 680 грн за кожний випадок неподання або затримки.

Крім того, встановлюється відповідальність за здійснення видаткових операцій за електронним гаманцем платника податків до отримання повідомлення відповідного контролюючого органу про взяття рахунку на облік у контролюючих органах (накладення штрафу на небанківського надавача платіжних послуг, емітента електронних грошей в розмірі 10 % суми всіх операцій за весь період до отримання такого повідомлення, здійснених з використанням таких рахунків (крім операцій з перерахування коштів до бюджетів або державних цільових фондів), але не менш як 1700 грн).

Водночас, небанківські надавачі платіжних послуг, емітенти електронних грошей зобов’язані подати до контролюючих органів повідомлення про відкриття щодо рахунків/електронних гаманців, не закритих на день набрання чинності Законом № 2888 і відкритих платникам податків, визначеним п.69.1 ПКУ. Такі повідомлення мають бути подані протягом одного місяця з дня припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.

  1. Чи може ДПС арештовувати кошти з е-гаманців в рахунок податкового боргу?

Закон № 2888 розширив  окремі функції та права контролюючих органів, а також їх повноваження щодо здійснення контролюючими органами зупинення видаткових операцій на рахунках платників, арешту коштів, стягнення коштів (пп. 19 -1.1.21, пп. 20.1.31 – 20.1.34, абз. 2 п. 87.1 ст. 87, п. 89.4 ст. 89, абз . 2-3  пп. 94.6.2, п. 94.12, абз.1 п. 95.3, абз.2-4 п. 95.5, п. 101.4 ПКУ). Такі зміни надають можливість здійснювати:

  • стягнення коштів платника з рахунків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачів платіжних послуг, електронних гаманців в емітентів електронних грошей, що обслуговують ФОП, на суму податкового боргу або його частини;
  • зупинення видаткових операцій на рахунках/електронних гаманця ФОП у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей;
  • накладення арешту на цінні папери та/або кошти та інші цінності ФОП, що знаходяться в банку, іншій фінансовій установі, небанківського надавача платіжних послуг, емітента електронних грошей.

Отже, сфера дії таких положень ПКУ поширюється на платіжні операції з  коштами, що перебувають на рахунках/електронних гаманцях, у банках чи інших фінансових установах, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах.

Останні новини

Для інтеграції ПРРО Cashalot з обліковою системою ІІКО реалізовано плагін Resto.Front.Api.CashalotIikoCashRegisterPlugin.dll. За...
05.06.2023
З 06.05.2023 року  діє Закон України від 11.04.2023 р. № 3048-IX  «Про внесення змін до деяких законів України щодо...
30.05.2023
Відповідно до ст. 2 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових...
29.05.2023
Шановні користувачі! 22 травня 2023 з 23:00 відбудуться планові регламентні роботи на сайті ПРРО Cashalot. Сайт та...
22.05.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.