Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини ДПС виявляє тих, хто продає товари/послуги через Facebook та Instagram без реєстрації суб’єктами господарювання

ДПС виявляє тих, хто продає товари/послуги через Facebook та Instagram без реєстрації суб’єктами господарювання

05.04.2023

На сьогодні соціальні мережі Facebook та Instagram стали бізнес-платформами з потужними маркетинговими інструментами, якими користуються громадяни для дистанційного продажу товарів або надання послуг. А чи всі продавці зареєстровані приватними підприємцями? Звісно ні.

Податкова систематично відслідковує ситуацію, накопичує інформацію. Постанова правління НБУ 04.10.2021р. № 98 «Про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці» дозволяє податковій отримувати за запитом від банків інформацію, яка є складовою банківської таємниці щодо банківських рахунків клієнтів та операцій, проведених на користь чи за дорученням клієнта, серед яких, операції без відкриття рахунків, а саме відомості на конкретно визначену дату або за конкретний проміжок часу та стосовно конкретної юридичної або фізичної особи, фізичної особи – підприємця про:

 1. наявність рахунків;
 2. номери рахунків;
 3. залишок коштів на рахунках;
 4. операції списання з рахунків та/або зарахування на рахунки;
 5. призначення платежу;
 6. ідентифікаційні дані контрагента;
 7. номер рахунку контрагента;
 8. код банку контрагента.

За  потреби  податкова нагадує таким продавцям про необхідність реєстрації приватним підприємцем та сплату податків.

З 1 квітня 2023 року податкова отримала доступ і до електронних гаманців українців. Згідно з оновленою редакцією пп. 20.1.5 ПКУ, податківці зможуть отримувати безоплатно від платників податків, а також від НБУ, банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей довідки у порядку та на підставах, визначених ПКУ, з урахуванням законів, що визначають порядок розкриття зазначеними особами інформації, що містить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг, а на підставі рішення суду – інформацію про обсяг та обіг коштів/електронних грошей на рахунках у банку/небанківському надавачу платіжних послуг, електронних гаманцях, у тому числі про ненадходження в установлені строки валютної виручки від суб’єктів господарювання, інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком.

Висновки:

 1. Отримавши такі доходи протягом 2022 року – їх треба задекларувати до 01.05.2023 року ,подавши декларацію про майновий стан і доходи.
 2. Плануючи ті ж самі операції на 2023 рік – подбайте про реєстрацію ФОП. Адже  провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання за ст. 164 КУпАП передбачено штраф до 85 тис.грн з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
 3. Приймючи оплату на рахунки, в т. ч платіжні картки  або проводячи оплату завжди пам’ятаємо про фінансовий моніторинг, банківський контроль та цікавість податкової.

Останні новини

Хочемо представити вам новий модуль «Створення податкових  накладних на основі чеків», що з’явився в...
12.05.2024
Хороші новини — Cashalot розширює можливості мобільного застосунку ПРРО Завдяки новій інтеграції ПРРО Cashalot із...
29.04.2024
На ринку України зараз представлено багато різних пристроїв 3 в 1 на базі Android, але одним з найпоширеніших є...
20.02.2024
Мобільні POS-термінали 3 в 1 — це сучасні пристрої, які дозволяють приймати безготівкові платежі, реєструвати...
20.02.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.