Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини ДПС виявляє тих, хто продає товари/послуги через Facebook та Instagram без реєстрації суб’єктами господарювання

ДПС виявляє тих, хто продає товари/послуги через Facebook та Instagram без реєстрації суб’єктами господарювання

05.04.2023

На сьогодні соціальні мережі Facebook та Instagram стали бізнес-платформами з потужними маркетинговими інструментами, якими користуються громадяни для дистанційного продажу товарів або надання послуг. А чи всі продавці зареєстровані приватними підприємцями? Звісно ні.

Податкова систематично відслідковує ситуацію, накопичує інформацію. Постанова правління НБУ 04.10.2021р. № 98 «Про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці» дозволяє податковій отримувати за запитом від банків інформацію, яка є складовою банківської таємниці щодо банківських рахунків клієнтів та операцій, проведених на користь чи за дорученням клієнта, серед яких, операції без відкриття рахунків, а саме відомості на конкретно визначену дату або за конкретний проміжок часу та стосовно конкретної юридичної або фізичної особи, фізичної особи – підприємця про:

 1. наявність рахунків;
 2. номери рахунків;
 3. залишок коштів на рахунках;
 4. операції списання з рахунків та/або зарахування на рахунки;
 5. призначення платежу;
 6. ідентифікаційні дані контрагента;
 7. номер рахунку контрагента;
 8. код банку контрагента.

За  потреби  податкова нагадує таким продавцям про необхідність реєстрації приватним підприємцем та сплату податків.

З 1 квітня 2023 року податкова отримала доступ і до електронних гаманців українців. Згідно з оновленою редакцією пп. 20.1.5 ПКУ, податківці зможуть отримувати безоплатно від платників податків, а також від НБУ, банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей довідки у порядку та на підставах, визначених ПКУ, з урахуванням законів, що визначають порядок розкриття зазначеними особами інформації, що містить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг, а на підставі рішення суду – інформацію про обсяг та обіг коштів/електронних грошей на рахунках у банку/небанківському надавачу платіжних послуг, електронних гаманцях, у тому числі про ненадходження в установлені строки валютної виручки від суб’єктів господарювання, інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком.

Висновки:

 1. Отримавши такі доходи протягом 2022 року – їх треба задекларувати до 01.05.2023 року ,подавши декларацію про майновий стан і доходи.
 2. Плануючи ті ж самі операції на 2023 рік – подбайте про реєстрацію ФОП. Адже  провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання за ст. 164 КУпАП передбачено штраф до 85 тис.грн з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
 3. Приймючи оплату на рахунки, в т. ч платіжні картки  або проводячи оплату завжди пам’ятаємо про фінансовий моніторинг, банківський контроль та цікавість податкової.

Останні новини

Для інтеграції ПРРО Cashalot з обліковою системою ІІКО реалізовано плагін Resto.Front.Api.CashalotIikoCashRegisterPlugin.dll. За...
05.06.2023
З 06.05.2023 року  діє Закон України від 11.04.2023 р. № 3048-IX  «Про внесення змін до деяких законів України щодо...
30.05.2023
Відповідно до ст. 2 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових...
29.05.2023
Шановні користувачі! 22 травня 2023 з 23:00 відбудуться планові регламентні роботи на сайті ПРРО Cashalot. Сайт та...
22.05.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.