Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини ДПС виявляє тих, хто продає товари/послуги через Facebook та Instagram без реєстрації суб’єктами господарювання

ДПС виявляє тих, хто продає товари/послуги через Facebook та Instagram без реєстрації суб’єктами господарювання

05.04.2023

На сьогодні соціальні мережі Facebook та Instagram стали бізнес-платформами з потужними маркетинговими інструментами, якими користуються громадяни для дистанційного продажу товарів або надання послуг. А чи всі продавці зареєстровані приватними підприємцями? Звісно ні.

Податкова систематично відслідковує ситуацію, накопичує інформацію. Постанова правління НБУ 04.10.2021р. № 98 «Про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці» дозволяє податковій отримувати за запитом від банків інформацію, яка є складовою банківської таємниці щодо банківських рахунків клієнтів та операцій, проведених на користь чи за дорученням клієнта, серед яких, операції без відкриття рахунків, а саме відомості на конкретно визначену дату або за конкретний проміжок часу та стосовно конкретної юридичної або фізичної особи, фізичної особи – підприємця про:

  1. наявність рахунків;
  2. номери рахунків;
  3. залишок коштів на рахунках;
  4. операції списання з рахунків та/або зарахування на рахунки;
  5. призначення платежу;
  6. ідентифікаційні дані контрагента;
  7. номер рахунку контрагента;
  8. код банку контрагента.

За  потреби  податкова нагадує таким продавцям про необхідність реєстрації приватним підприємцем та сплату податків.

З 1 квітня 2023 року податкова отримала доступ і до електронних гаманців українців. Згідно з оновленою редакцією пп. 20.1.5 ПКУ, податківці зможуть отримувати безоплатно від платників податків, а також від НБУ, банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей довідки у порядку та на підставах, визначених ПКУ, з урахуванням законів, що визначають порядок розкриття зазначеними особами інформації, що містить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг, а на підставі рішення суду – інформацію про обсяг та обіг коштів/електронних грошей на рахунках у банку/небанківському надавачу платіжних послуг, електронних гаманцях, у тому числі про ненадходження в установлені строки валютної виручки від суб’єктів господарювання, інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком.

Висновки:

  1. Отримавши такі доходи протягом 2022 року – їх треба задекларувати до 01.05.2023 року ,подавши декларацію про майновий стан і доходи.
  2. Плануючи ті ж самі операції на 2023 рік – подбайте про реєстрацію ФОП. Адже  провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання за ст. 164 КУпАП передбачено штраф до 85 тис.грн з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
  3. Приймючи оплату на рахунки, в т. ч платіжні картки  або проводячи оплату завжди пам’ятаємо про фінансовий моніторинг, банківський контроль та цікавість податкової.

Останні новини

На ринку України зараз представлено багато різних пристроїв 3 в 1 на базі Android, але одним з найпоширеніших є...
20.02.2024
Мобільні POS-термінали 3 в 1 — це сучасні пристрої, які дозволяють приймати безготівкові платежі, реєструвати...
20.02.2024
📣 Шановні клієнти, будьте обачні, адже сьогодні помічено масову розсилку електронних листів, в яких...
14.02.2024
Шановні клієнти, повідомляємо вам, що з 12.02.2024 розробник ПЗ M.E.Doc, ЕЦП, CloudKey, Сота підвищує тарифи! Будь ласка,...
08.02.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.