Для дзвінків з мобільних телефонів:
+38 (094) 777-01-67
Для дзвінків з міських телефонів:
+38 (048) 777-01-67
Не для дзвінків
Відділ продажів і продовження:
+380 63 204 53 20
Технічна підтримка:
+380 97 095 11 08
Главная Новини Чи втратить ФОП, що перебуває у воєнний час закордоном право перебувати на єдиному податку?

Чи втратить ФОП, що перебуває у воєнний час закордоном право перебувати на єдиному податку?

24.05.2022

Під час бойових дій жінка виїхала за кордон,  має статус ФОПа і продовжує отримувати підприємницький дохід в Україні. Чи втратить ФОП статус платника єдиного податку через  6 місяців перебування за кордоном? Адже за  ПКУ платником єдиного податку не можуть бути фізичні особи – нерезиденти. Відповідно до пп. 14.1.122  ПКУ нерезидент – це фізична особа, яка не є резидентом України. Отже розберемось із «нерезидентськими» ризиками.

Статус резидента в Україні визначається відповідно до положень пп. 14.1.213 ПКУ, який містить комплекс податкових ознак резидента України. Зокрема, фізична особа – резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.

У разі, якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні.

Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.

Отже, навіть отримання тимчасового прихистку чи біженства, не позбавляє фізособу громадянства України і не призводить до набуття податкового статусу нерезидента. Отже і надалі, доходи, отримані в межї підприємницької діяльності оподатковуються єдиним податком.

Останні новини

На ринку України зараз представлено багато різних пристроїв 3 в 1 на базі Android, але одним з найпоширеніших є...
20.02.2024
Мобільні POS-термінали 3 в 1 — це сучасні пристрої, які дозволяють приймати безготівкові платежі, реєструвати...
20.02.2024
📣 Шановні клієнти, будьте обачні, адже сьогодні помічено масову розсилку електронних листів, в яких...
14.02.2024
Шановні клієнти, повідомляємо вам, що з 12.02.2024 розробник ПЗ M.E.Doc, ЕЦП, CloudKey, Сота підвищує тарифи! Будь ласка,...
08.02.2024
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.