Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Чи втратить ФОП, що перебуває у воєнний час закордоном право перебувати на єдиному податку?

Чи втратить ФОП, що перебуває у воєнний час закордоном право перебувати на єдиному податку?

24.05.2022

Під час бойових дій жінка виїхала за кордон,  має статус ФОПа і продовжує отримувати підприємницький дохід в Україні. Чи втратить ФОП статус платника єдиного податку через  6 місяців перебування за кордоном? Адже за  ПКУ платником єдиного податку не можуть бути фізичні особи – нерезиденти. Відповідно до пп. 14.1.122  ПКУ нерезидент – це фізична особа, яка не є резидентом України. Отже розберемось із «нерезидентськими» ризиками.

Статус резидента в Україні визначається відповідно до положень пп. 14.1.213 ПКУ, який містить комплекс податкових ознак резидента України. Зокрема, фізична особа – резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.

У разі, якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні.

Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.

Отже, навіть отримання тимчасового прихистку чи біженства, не позбавляє фізособу громадянства України і не призводить до набуття податкового статусу нерезидента. Отже і надалі, доходи, отримані в межї підприємницької діяльності оподатковуються єдиним податком.

Останні новини

Дотримання граничного обсягу доходу протягом року є ключовою умовою перебування ФОП на єдиному...
08.12.2022
Відповідно до норм Закону України від  03.11.2022р.  № 2719-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та...
07.12.2022
З 19.07.2022 року відповідно до змін до ч.3  ст. 119 КЗпП, внесених Законом  № 2352 за працівниками-призовниками або...
06.12.2022
З 1 грудня 2022 року за ст.7 Закону України від 02.12.2021 р. № 1928-IX «Про Державний бюджет України на 2022 рік» ...
05.12.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.