Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Чи треба повідомляти про зміну місця роботи з основного на сумісництво в період призупинення трудового договору?

Чи треба повідомляти про зміну місця роботи з основного на сумісництво в період призупинення трудового договору?

24.12.2022

Вітчизняне законодавство про працю не передбачає можливості для працівника мати два основних місця роботи. А отже, працівник зобов’язаний повідомляти роботодавця, в якого він працює за основним місцем роботи, про визначення ним такого місця роботи як основного.

Порядок такого повідомлення визначено п. 3-1 ч. 2 ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV.

Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин (ч. 1 ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX). Відповідно, працівник, з яким призупинили трудовий договір, продовжує перебувати у трудових відносинах із підприємством та має основне місце роботи. Прийняти його на нову роботу на період призупиненого договору можна тільки за сумісництвом.

Отже, під час призупинення трудових відносин за попереднім місцем роботи, яке було для працівника основним, працівник  має право працевлаштуватись у іншого роботодавця та визначити таке нове робоче місце основним. Згода роботодавця не потрібна. Працівнику достатньо повідомити роботодавця про укладення трудового договору та визначення нового місця роботи основним.

Аби змінити основне місце роботи, працівник повинен відкликати попередню заяву про визначення такого місця роботи основним. З дати заяви про відкликання ознака основного місця роботи (роботодавець, з яким призупинено трудовий договір) змінюється на роботу за сумісництвом.

Останні новини

Якщо така відпустка збігається з виходом у відпустку по вагітності та пологах, допомога по вагітності та...
18.01.2023
З 5 січня 2023 року діє постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення...
17.01.2023
Продовження дію карантину через COVID-19 Уряд продовжив дію карантину через COVID-19 до 30 квітня 2023 року (Постанова...
13.01.2023
З 1 січня 2023 року діє оновлений порядок обчислення середнього заробітку для оплати лікарняних (Постанова КМУ...
12.01.2023
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.