Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.
Шановні клієнти! Ви можете замовляти вже оплачені ліцензії M.E.Doc, а також автоматичне продовження КЕП.
Шановні клієнти, зараз у нас два робочі номери: +38 (094) 777-01-67 (Інтертелеком) для дзвінків із мобільних телефонів та +38 (048) 777-01-67 для дзвінків із міських телефонів.
18.11 Ми працюємо у віддаленому режимі, стежте за новинами.
Новини Чи можна повторно протягом 2022 року обрати спецставку 2% єдиного податку і чому не можливо повторно переходити упродовж року із загальної системи на єдиний податок зі спецставкою 2%?

Чи можна повторно протягом 2022 року обрати спецставку 2% єдиного податку і чому не можливо повторно переходити упродовж року із загальної системи на єдиний податок зі спецставкою 2%?

10.11.2022

Новостворені ФОП

Пунктом 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ не передбачено обмежень щодо обрання спрощеної системи оподаткування за ставкою 2% доходу ФОП, щодо якої державним реєстратором прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності, у разі нової реєстрації ФОП у поточному році. Відповідно, такі платники можуть обрати третю групу платника єдиного податку за ставкою 2 % доходу.

ФОП на єдиному податку

Платники  єдиного податку гр.3 за ставкою 2 % доходу не обмежені в праві змінити ставку  єдиного податку гр.3 на 3 або 5 % доходу. Адже мова іде про зміну ставки єдиного податку.

Приймаючи рішення про повернення із спецставки 2%  на  «звичайний» єдиний податок лід звернути увагу на консультацію податківців в ЗІР, підкатегорії 107.01.01.

Перейти можна тільки на ту групу чи ставку єдиного податку на якій ФОП перебував до обрання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

І тільки після  того подати заяву для переходу на обрану групу (ставку), відмінну тій, яку застосовувала до обрання особливостей оподаткування, не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу з урахуванням ст. 298 ПКУ.

ФОП на загальній системі оподаткування

В пп. 298.1.4 ПКУ встановлено обмеження щодо можливості для суб’єктів господарювання, які перебувають на загальній системі оподаткування, прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу ДПС. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Тому платники на загальній системі оподаткування, які у 2022 році скористались правом обрати єдиний податок за пільговою ставкою 2% та відмовились від її застосування, не можуть повторно упродовж поточного календарного року зареєструватися платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою 2%.

Останні новини

Зникла електроенергія і разом з нею інтернет. Як працювати бізнесу в таких форс-мажорних обставинах без...
01.12.2022
За мирного часу на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого...
01.12.2022
Час від часу податківці акцентують увагу на необхідності застосування РРО/ПРРО у разі інтернет –...
30.11.2022
З 1 січня 2023 р. запрацює Закон України від 03.11.2022 р. №2710-IX  «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Саме п. 3...
30.11.2022
Дізнавайтеся про акції та знижки першими!
Не пропустіть вигідні акції та спеціальні пропозиції, підпишіться на нашу розсилку.